Strona główna Portalu >>> newsy >>> IMPREZA
2 urodziny PORTALU W-A.pl

Drugie urodziny Portalu W-A.pl (www.wydzial-architektury.com) świętować będziemy w dniu 25 listopada 2004 roku w klubie Ministerstwo w Krakowie.

 
W-A.pl
|
21-10-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

NA TEJ PODSTRONIE NA BIEŻĄCO
INFORMOWAĆ BĘDZIEMY O IMPREZIE:

2004.11.09:

Plakaty
Są gotowe plakaty na imprezę. Już jutro zawisną one w Krakowie, w budynkach Wydziału Architektury, Małopolskiej Okręgowej Izbie Architektów, SARP O. Kraków i innych miejscach.

2004.11.08:

Sponsor
Jednym ze sponsorów imprezy jest firma DAT Computer Concepts, dystrybutor oprogramowania IDE CAD, o którym napiszemy więcej już 10 listopada.

2004.11.05:

Zaproszenia
Zaproszenia na 2 urodziny Portalu W-A.pl są już w druku. Dostępne będą od poniedziałku (8.11.2004). Dystrybucja: Portal W-A.pl oraz klub EXPO (Wydział Architektury PK, ul. Warszawska 24). Cena nie została ustalona. W sprzedaży znajdzie się mała liczba zaproszeń, natomaist sporą ilość otrzymają bezpłatnie goście Portalu: osoby, firmy i instytucje współpracujące z W-A.pl, patroni, klienci księgarni www.sklep.W-A.pl oraz inni goście zaproszeni na tę imprezę.

Muzyka
Na imprezie zagra dla nas grupa DJ o nazwie UCHOLUDKI. W skład tej grupy wchodzą DJ ANIMISIEWASZ STARTT, DJ ZANX oraz MC JAZZYDAVE (vocal). Wiemy również jaki typ muzyki zagwarantują nam UCHOLUDKI - ich głównym hasłem jest 'pis & gruwi', co przetłumaczyć można na muzykę o charakterze 'ciepło i miło', oczywiście w charakterze muzyki klubowej. Spodziewać się możemy muzyki: house, deep jazzy house, nu jazz, latin, afrobeat oraz funk, z nierzadko miksowanymi elementami muzuki pop!

2004.11.04:

Biuro DILLER SCOFIDIO + RENFRO patronem specjalnym imprezy.
Dlaczego tak, a dlaczego nie inaczej? Organizacja imprezy towarzyskiej z okazji 2 lat działalności jest często postrzegana jako działanie niepotrzebne, zbyteczne, po prostu nie mające walorów dydaktycznych. Wiemy jak mało tego typu wydarzeń organizowanych jest przez instytucje związane z architekturą, stad też decyzja o organizacji imprezy w jednym z krakowskich klubów. Chcąc jednak być zawsze związanymi z architekturą chcemy przy okazji tego wydarzenia przybliżyć biuro architektoniczne DILLER SCOFIDIO + RENFRO. Polscy czytelnicy mieli okazję spotkać się z projektami i prezentacjami architektów Elisabeth Diller, Ricardo Scofidio oraz Charles Renfro podczas prezentacji Pawilonu Polskiego w Wenecji (w roku 2004). My postaramy się przybliżyć ich sylwetki oraz pokazać projekty realizowane przez zespół DILLER SCOFIDIO + RENFRO.

Program na 25.11.2004:

- godzina 18.00, centrum MANGGHA, ul. M. Konopnickiej 26
wykład z serii "Co to jest Architektura?" Marco de Michelis (wstęp wolny) info > > >

- od godziny 20.00 Klub MINISTERSTWO, ul. Szpitalna 1
impreza "2 lata Portalu W-A.pl", prezentacje biura DILLER SCOFIDIO + RENFRO, zabawa przy muzyce (wstęp z zaproszeniami)

2004.11.03:

Przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów arch. Borysław Czarakcziew obejmuje HONOROWY PATRONAT nad imprezą. Rada Małopolskiej Izby Architektów staje się honorowym patronem imprezy.

W piątek premiera projektu plakatów, ulotek i zaproszeń na imprezę oraz wstępne zamknięcie listy patronów oraz sponsorów. Dystrybucja zaproszeń od 8.11.2004 (poniedziałek).

2004.10.28:

Do organizacji imprezy dołącza się PATRON MEDIALNY MIESIĘCZNIK ARCHITEKTURA I BIZNES.

Prezes krakowskiego oddziału STOWARZYSZENIA ARCHITEKTÓW POLSKICH arch. Krystyna Łyczakowska oraz SARP Oddział Kraków obejmują HONOROWY PATRONAT nad imprezą.

2004.10.27:

Do organizacji imprezy dołącza się PATRON MEDIALNY KWARTALNIK ARCHIVOLTA.

DZIEKAN WYDZIAŁU ARCHITEKTURY POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ Prof. zw. dr hab. inż. arch. Wacław SERUGA obejmuje HONOROWY PATRONAT nad imprezą.

Pierwszym SPONSOREM imprezy jest firma COPYMARK z siedzibą w Krakowie przy ulicy Piłsudskiego 28 (wydruki, kopiowanie, ploter i inne).

2004.10.21:

Po wstępnych rozmowach wiemy już kiedy i gdzie będziemy świętować 2 lata działania Portalu W-A.pl / www.wydzial-architektury.com. Impreza odbędzie się w klubie Ministerstwo w Krakowie (ul. Szpitalna 1) w dniu 25 listopada 2004 roku.

Będą obowiązywały specjalne zaproszenia. Część z nich trafi do wolnej sprzedaży dla architektów oraz studentów architektury, natomiast duża ilość zaproszeń będzie przesłana do przyjaciół i osób współpracujących z Portalem oraz klientów naszej księgarni.

Wkrótce podamy listę patronów medialnych oraz współtwórców tej imprezy oraz zaprezentujemy plakat oraz wzór zaproszenia. W najbliższym tygodniu także znane będą postacie DJ grających na naszych urodzinach (już na 100% wiemy, że nie będą to DJ krakowscy!).

info: W-A.pl

Portal Architektury W-A.pl rozpoczął działanie w roku 2002 pod nazwą i adresem internetowym: www.wydzial-architektury.com. Adres ten jest aktualny do dziś, choć już po roku działalności została wykupiona dodatkowa domena (www.w-a.pl), która ma za zadanie ułatwić gościom wchodzenie na strony Portalu. Adres ten jest krótszy, a co za tym idzie przystępniejszy i łatwiejszy do zapamietania.

Idea Portalu to propagowanie architektury i kreacja informacji z nią związanej w polskiej sferze Internetu. Oczywiście wiadomości bardzo często wykraczają poza czystą formę architektury, zahaczając o problemy i tematy związane z design i innymi dziedzinami sztuki.

W Portalu kilka razy zmieniała się ekipa prowadzących, stąd też dotychczas nie udało się ukończyć wszystkich planowanych działów. Jednakże jako priorytet w roku 2004 postawiliśmy sobie stworzenie profesjonalnego sklepu internetowego - aktualnie księgarni.