Strona główna Portalu >>> newsy >>> ROCZNICA
"Dziś o północy" czyli dwa lata Portalu W-A.pl

W nocy z dnia 21 na 22 października 2004 roku mija drugi rok działania Portalu W-A.pl / www.wydzial-architektury.com!

2 urodziny Portalu W-A.pl - MUSISZ TAM BYĆ!

 
W-A.pl
|
22-10-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

Dokładnie 2 lata temu, zlokalizowani w jednej z bawarskich miejscowości, kilku studentów wydziału architektury z Krakowa wgrało na serwer po raz pierwszy plik o nazwie index.htm, a co za tym idzie stworzyli pierwszą wersję naszego Portalu, Portalu W-A.pl. Plany stworzenia tej strony powstały na początku 2002 roku i początkowo zakładały kreację platformy internetowej do nauki architektury w Internecie. Jednakże z czasem zdecydowaliśmy się na utworzenie uniwersalnego i nowoczesnego Portalu informacyjnego. W pierwszej wersji był to Portal ściśle studencki, lecz po tym okresie stał się on w pełni dostępną stroną informacyjną dla studentów architektury, architektów, designerów i wszystkich osób zainteresowanych tematami poruszanymi w Portalu.

Portal Architektury W-A.pl rozpoczął działanie we wspomnianym roku 2002 pod nazwą i adresem internetowym: www.wydzial-architektury.com. Adres ten jest aktualny do dziś, choć już po roku działalności została wykupiona dodatkowa domena (www.w-a.pl), która ma za zadanie ułatwić gościom wchodzenie na strony Portalu. Adres ten jest krótszy, a co za tym idzie przystępniejszy i łatwiejszy do zapamietania.

Idea Portalu to propagowanie architektury i kreacja informacji z nią związanej w polskiej sferze Internetu. Oczywiście wiadomości bardzo często wykraczają poza czystą formę architektury, zahaczając o problemy i tematy związane z design i innymi dziedzinami sztuki.

W Portalu kilka razy zmieniała się ekipa prowadzących, stąd też dotychczas nie udało się ukończyć wszystkich planowanych działów. Jednakże jako priorytet w roku 2004 postawiliśmy sobie stworzenie profesjonalnego sklepu internetowego - aktualnie księgarni. Księgarnia działa od połowy września i jak na razie zdaje egzamin na piątkę. Teraz czas na zakończenie prac nad nowoczesnym systemem portalowym, tak aby nasi goście mogli aktywnie uczestniczyć w polskiej sferze internetowej architektury i design. Nie precyzujemy co dokładnie będzie w nowej wersji Portalu, która powstanie w pierwszej połowie 2005 roku, choć już teraz możemy zapewnić, że będzie on o wiele atrakcyjniejszy, ciekawszy i łatwiejszy w obsłudze.

Przez ostatnie dwa lata byliśmy patronami wielu imprez w tym Biennale Architektury w Krakowie, Wystawy Architektury w Wenecji (Pawilon Polski), Warsztatów Platforma, serii What is Architecture? (Co to jest Architektura?), Małopolskich Dni Architekta i innych wystaw, seminariów, wykładów i imprez. Zorganizowaliśmy serię imprez o nazwie ULTRAIMPREZA ARCHITEKTURY zapraszając ponad 2 tysiące gości. Współpracujemy z Izbą Architektów, Stowarzyszeniem Architektów Polskich (Oddz. w Krakowie), Strefą Młodych Architektów, wieloma organizacjami, firmami w Polsce i poza jej granicami. Jesteśmy widoczni w wielu przeglądarkach internetowych, na stronach internetowych oraz wydawnictwach (łącznie z Panoramą Firm oraz Polską Książką Telefoniczną).

Chcąc zapewnić jak najlepszą jakość reportaży i artykułów wciąż poszukujemy młodych osób chcących publikować swoje teksty i projekty w Portalu oraz współpracować z nami na zasadzie publikacji własnych reportaży, felietonów i artykułów. Z naszej strony zapewniamy możliwość spotkań ze znanymi osobami ze świata architektury i designu z Wami, jako przedstawicielami Portalu W-A.pl / www.wydzial-architektury.com (Legitymacja Prasowa W-A.pl).

Drugie urodziny Portalu świetować będziemy w klubie Ministerstwo w Krakowie, w dniu 25 listopada, od godziny 20.00 do rana.

2 urodziny Portalu W-A.pl - MUSISZ TAM BYĆ!

Aby kolejny rok działania przebił poprzedni!
Redakcja W-A.pl