Nowoczesny biurowiec Programu Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę jeszcze w tym roku!

Projekty

17-05-2021  Autor: URBA Architects   Źródło: URBA Architects   Kategoria: Projekty i realizacje

W centrum Stalowej Woli powstanie biurowiec klasy A. Trzykondygnacyjny obiekt pomieści pięć tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowo - usługowej. Za projekt budynku odpowiada krakowska pracownia URBA Architects. Zgodnie z założeniami, inwestycja - powstająca w ramach Programu Fabryka - otrzyma pozwolenie na budowę jeszcze w 2021 roku.

W trzykondygnacyjnym budynku na parterze będą mieścić się lokale usługowe dostosowane do potrzeb szerokiego wachlarza najemców - sklepów, restauracji, lokali usługowych. Na dwóch piętrach znajdować się będą przestrzenie biurowe o dużej rozpiętości metraży. Elementem wyróżniającym biurowiec będzie centralnie położone patio obsadzone drzewami, tak by stanowiło ono zieloną enklawę wewnątrz budynku. Dodatkowo dla inwestycji przewidziano 133 miejsca parkingowe w garażu podziemnym i na powierzchni wraz ze stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych.

Dostaliśmy zlecenie zaprojektowania kameralnego biurowca o powierzchni użytkowej pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to niski, trzykondygnacyjny budynek, w którym parter będzie przeznaczony pod ogólnodostępne usługi – typu sklep spożywczy, mała gastronomia, kawiarnia. Dwie kondygnacje nadziemne, czyli pierwsze i drugie piętro, będą stanowiły typowe powierzchnie biurowe dostosowane zarówno pod dużych, jak i najmniejszych najemców, np. potrzebujących około 40 metrów kwadratowych. Jest to dosyć innowacyjne podejście, dlatego że na komercyjnym rynku najmu inwestorzy rzadko oferują powierzchnie poniżej dwustu metrów kwadratowych. Tu założenie jest takie, by  w nowoczesnych przestrzeniach aktywizować młode, mniejsze firmy, by stworzyć inkubator przedsiębiorczości – zaznacza Maciej Kronenberg, wspólnik w pracowni URBA Architects

Biurowiec w Stalowej Woli powstanie w ramach Programu Fabryka realizowanego przez spółkę Operator ARP, należącą do grupy Agencji Rozwoju Przemysłu. Założeniem programu jest wspieranie polskich miast średniej wielkości poprzez stworzenie dobrych warunków do rozwoju biznesu. Zgodnie z zakładanym harmonogramem inwestycja otrzyma pozwolenie na budowę jeszcze w 2021 roku.


Chcemy zrealizować tę inwestycję szybko. Planujemy rozpoczęcie prac budowlanych w drugiej połowie tego roku, a zakończenie budowy i przekazanie jej najemcom w pierwszej połowie 2023. Harmonogram na ten moment nie jest zagrożony i wierzę, że dzięki aktywnej pomocy miasta jesteśmy w stanie dotrzymać tych terminów. We  wrześniu planujemy otrzymać pozwolenie na budowę – podkreśla Mariusz Domeradzki, prezes Operator ARP sp. z o.o.


Biurowiec powstanie w centralnej części miasta, w rejonie ulic Okulickiego i Floriańskiej. To działka o atrakcyjnej infrastrukturze komunikacyjnej z szerokim dostępem do usług społecznych i w sąsiedztwie terenu zielonego. Nieruchomość, na której powstanie obiekt wskazał stalowowolski samorząd.
Mieszkańcy takich miast jak Stalowa Wola wcale nie mają mniejszych ambicji, możliwości, czy  talentów w porównaniu do osób mieszkających w większych ośrodkach miejskich. To właśnie w średniej wielkości miastach jest ten potencjał kadrowy, biznesowy.  Jestem tego pewny, że nie do końca  wykorzystany. Ten projekt świetnie realizuje ideę zrównoważonego rozwoju kraju, aby miasta średniej wielkości, jak Stalowa Wola mogły się rozwijać na wielu płaszczyznach, również biznesowej – przekonuje Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli


Stalowa Wola była jednym z pierwszych samorządów – obok Elbląga – które zostały wytypowane do realizacji Programu Fabryka.


Stalowa Wola jest oczywistym wyborem z wielu względów. Przede wszystkim  województwo podkarpackie to  teren funkcjonowania naszych dwóch Specjalnych Stref Ekonomicznych – tarnobrzeskiej i mieleckiej. Jest to ośrodek o długiej historii przemysłowej, który bardzo dynamicznie się rozwija. Wybór Stalowej Woli był więc oczywistym – chcieliśmy dać dodatkowy impuls do rozwoju tego miasta po to, by te działania, które podejmujemy w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mogły się przenieść również na etap stwarzania jeszcze lepszych warunków dla inwestorów i przedsiębiorców – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu
Operator ARP jest spółką zależną Agencji Rozwoju Przemysłu. Do jej zadań należy optymalizacja majątku, ale też skuteczne zarządzanie gruntami oraz obiektami. Spółka odpowiada za realizację Programu Fabryka, który będzie realizowany m.in. w Stalowej Woli, Elblągu, Włocławku czy Radomiu.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com