BIM 4 BUILDING – Cykl webinariów

Aktualności

08-12-2014  Autor: Tyberiusz Antczak   Źródło: Aplikom   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Modelowanie informacji o budynku (BIM - Building Information Modeling) zrewolucjonizowało branżę architektoniczno-budowlaną. W każdym projekcie architektonicznym zamieszczane są duże ilości danych definiujące każdą jego część (konstrukcję, materiały, wyposażenie, właściwości itp.), które mają wpływ na jego ostateczny kształt. Ważną rolę odgrywa tutaj modelowanie informacji o budynku, które doskonale sprawdza się przy projektowaniu zespołowym.

Modelowanie informacji o budynku to tworzenie wirtualnej reprezentacji budynku, inteligentnej symulacji architektury, modelu 3D. Na model BIM składają się komponenty budynku – inteligentne obiekty, które „wiedzą czym są” i znają swoje położenie. Parametry opisują ich geometrię, miejsce w przestrzeni, relacje do innych obiektów i szczególne właściwości (materiały, termika itp.).

Dzięki wykorzystaniu technologii BIM każda inwestycja jest optymalizowana już od początkowego etapu projektowego. Na każdym etapie wdrożeniowym tworzona jest pełna dokumentacja usprawniająca komunikację projektantów, wykonawców oraz inwestorów.

BIM jest w stanie pozytywnie wpłynąć na wszystkie etapy projektu: projektowanie, planowanie, budownictwo i wreszcie zarządzania infrastrukturą. Projekt można łatwo zrozumieć i weryfikować, aby pomóc zagwarantować jego dokładność i kompletność.

Ponieważ modelowanie informacji o budynku staje się coraz częściej stosowane przez biura projektowe w Polsce firma Aplikom przygotowała cykl webinariów mający na celu przedstawienie technologii BIM w sposób specjalny.

W każdym z pięciu odcinków zaprezentowane zostaną przykłady wykorzystania BIM na poszczególnych etapach projektowych przez architektów, konstruktorów oraz instalatorów, a także korzyści jakie płyną dla wykonawców ze stosowania modelowania informacji o budynku.

Udział w webinariach jest bezpłatny. Zapraszamy.
Plan oraz rejestracja dostępne są na stronie: http://www.aplikom.com.pl/ bim4building,4671.html

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com