Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Aktualizacja wszystkich programów z oferty CAD Projekt K&A

Aktualności

2014-06-16  Autor: Justyna Drogowska   Źródło: CAD Projekt K&A s.c.   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Poznańska firma CAD Projekt K&A znowu ulepsza swoje oprogramowanie. Najnowsza aktualizacja sprzed kilku dni dotyczy wszystkich programów z oferty: CAD Decor PRO, CAD Decor, CAD Kuchnie, CAD Rozkrój, a także aplikacji CAD Share-it w wersji Publisher. Architekci wnętrz i projektanci znajdą w aktualizacji z 26.05 nowe funkcje, w tym niektóre swoje zrealizowane pomysły.

Posiadacze aktywnych Pakietów Serwisowych do programów CAD Decor PRO, CAD Decor 2.1, CAD Kuchnie 6.1 oraz programu CAD Rozkrój w wersji 3 mogą bezpłatnie zaktualizować swoje oprogramowanie do najnowszych wersji, oferujących nowe opcje i zoptymalizowane działanie.

Najwięcej zmian wprowadzono w standardowym module Konwerter 3D, dostępnym w programach CAD Decor PRO, CAD Decor 2.1 i CAD Kuchnie 6.1. Dzięki nowym funkcjonalnościom i poprawkom, praca w module (służącym do konwersji dowolnych modeli 3D z innych programów lub z Internetu do formatu obsługiwanego przez programy CAD Projekt K&A), stała się jeszcze bardziej efektywna, szybsza i prostsza. Część z tych zmian to: udoskonalenie konwersji plików SKP, wprowadzenie alfabetycznego segregowania zawartości drzewka bazy użytkownika w oknie konwertera i podglądu graficznej listy zawartości typów i zestawów w bazie, możliwość przeciągania elementów z jednej grupy do drugiej z drzewka lub z graficznej listy, funkcje zmiany nazwy typu lub zestawu oraz zaznaczania wszystkich elementów jednocześnie.

Projektantów ucieszą też z pewnością zmiany dotyczące aspektów prezentacji projektu. Firma CAD Projekt K&A zadbała o realizację najnowszych trendów oraz najwyższą jakość wizualizacji, jak i również jej wysoką funkcjonalność. Do wszystkich wskazanych wyżej programów dodano możliwość nagrywania filmów oraz zapisania wizualizacji w rozdzielczości 4 K. Technologia 4K jest aktualnie jednym z najwyższych standardów rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej. Charakteryzuje się 4-krotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full HD oraz 10-krotnie większą od High Definition. Dodano również możliwość błyskawicznego ukrywania drzwi szaf wnękowych w wizualizacji, co ma praktyczne znaczenie dla posiadaczy Modułu Szaf Wnękowych.

Użytkowników programów CAD Decor PRO i CAD Kuchnie 6.1 usatysfakcjonują przede wszystkim zmiany, mające bezpośredni wpływ na możliwości modelowania 3D i funkcjonalność projektu. W dokumentacji technicznej wdrożono m.in.: nowe opcje zmiany grubości linii i gęstości kreskowania, nieporównywalne przyspieszenie wydruku rzutów (dla 700 000 powierzchni drukowanie rzutu skróciło się z ok. 10 minut do 20 sekund!!!), poszerzono okno konfiguracji dokumentacji w celu zwiększenia widoczności wpisów na przyciskach; zmniejszono zużycie pamięci. Zweryfikowano również działanie Edytora Szafek Użytkownika, wprowadzając nową opcję zmiany grubości pleców szafek prostych i narożnych. Natomiast dzięki optymalizacji bazy BNS_User i zmniejszeniu zbyt dużych plików podglądów baza szafek użytkownika zużywa mniej pamięci RAM. Poprawiono także możliwości tworzenia szafek z frontem dostosowanym do wstawienia zmywarki z odkrytym panelem.

Zmienił się również program CAD Rozkrój i aktualnie jest sprzedawany w wyższej wersji CAD Rozkrój 3.2.1.10. Wprowadzono zmiany w definiowaniu formatek, poprawiono działania ikony importu danych z plików tekstowych do listy formatek oraz widoczność oklein dla formatek o małych wymiarach (np. o szerokości 8 cm i mniejszych), usprawniono wyświetlanie oznaczeń okleinowanych krawędzi formatek wczytanych z plików CSV oraz wyświetlanie okleinowanych krawędzi formatek na wydruku optymalizacji. Co więcej poprawiono również działanie skalowania formatek szafek, importowanych z programów CAD Kuchnie i CAD Decor PRO - obecnie od skalowanego wymiaru formatki program odejmuje lub dodaje wartość, o jaką został zmieniony dany wymiar całej szafki (formatka zostaje zmniejszona lub zwiększona o wartość, o jaką została zmieniona szafka).

Wszystkie powyżej opisane zmiany kolejny raz powstały na skutek długiej i owocnej współpracy z najbardziej aktywnymi klientami firmy CAD Projekt K&A, którzy chcą mieć wpływ na kształt programów z jakich korzystają. Poznańska firma wszystkie swoje aktualizacje i zmiany konsultuje również z zewnętrznymi testerami, dzięki czemu aktualizacja z 26.05.2014 r. jest ponownie konkretną odpowiedzią na potrzeby branży i wymierną poprawą w projektowaniu, dokumentacji i wizualizacji wnętrz.

Więcej informacji na stronie producenta.

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro