Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Architecture shorts - Short Waves Festival 2014

Aktualne wydarzenia...

2014-04-02  Autor: Aneta Grzegorzewska-Półtorak   Źródło: Concordia Design   Kategoria: Wiadomości z kraju

Nowoczesny, intensywny, ekscytujący. Short Waves Festival - Krótkie Kino na Fali, po raz szósty odbywa się w Poznaniu, od 30 marca do 6 kwietnia 2014 r. Wcześniej objechał kilkadziesiąt miast w Polsce, Europie i na świecie.  W ostatni dzień trwania festiwalu  zapraszamy do Concordia Design na przegląd krótkich filmów poświęconych architekturze -  Architecture shorts. W programie spektakularne projekty zmieniające myślenie o przestrzeni miejskiej, ale także budowlane upiory, które obrzydzają krajobraz, m.in. „A city within a city” – historia niedokończonego wieżowca w Caracas, który stał się największy squatem na świecie. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem gości specjalnych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Architektura w filmie, a do tego krótkim. W kilkunastominutowych produkcjach zobaczymy różne wizje i sposoby postrzegania miasta. Ten międzynarodowy zestaw filmów opowiada o momentach, w których użytkownicy (mieszkańcy, pracownicy) nadają architekturze nowe znaczenie. Na chwilę, bądź na wiele lat. Zaobserwujemy, jak architektura reaguje na potrzeby społeczne. Na te chwilowe - kulturalne - bądź te poważniejsze i bardziej doraźne - np. mieszkaniowe. Architecture Shorts to także kolejny dowód na to, jak wiele potrafi objąć oko kamery w krótkim metrażu.

Pokaz  filmów w Cocnordia Design rozpocznie się o godzinie 16.30. Prezentowane filmy i ich szerokokontekstowa analiza będą także przyczynkiem do dyskusji o lokalnej sytuacji architektury i jej roli w życiu mieszkańców miasta. Do udziału w rozmowie, wraz z zaproszonymi gośćmi, zapraszamy po projekcji.

Goście:

Maciej Frąckowiak (socjolog)

Hugon Kowalski  ( architekt, Ugo Architecture & Design)

Aleksander Bucholski (Prawo do miasta)

Dyskusję poprowadzi Franciszek Sterczewski.


Program przeglądu filmowego Architecture shorts:

UNSUPPORTED TRANSIT, reż. Zachary Formwalt, Holandia 2011

Plac budowy, czyli nowe Chiny. Wizualny surowiec służy autorowi filmu do badania zależności współczesnego kapitalizmu i ruchomego obrazu.

DEAR VALUED GUESTS, reż. Jarred Alterman, Paul Sturtz, USA 2013

Na tydzień przed wyburzeniem amerykańskiego motelu z 1960 roku, artystyczny kolektyw przejmuje przestrzeń budynku. Razem z personelem, grupa wskrzesza najdziwniejsze wspomnienia z historii motelu, które, jak się zdaje, nie maja zamiaru opuścić tego miejsca.

A CITY WITHIN A CITY, reż. Cylixe, Niemcy 2012

Kiedy 20 lat temu przerwano budowę wieżowca w Caracas, nikt nie przypuszczał, że niedokończony budynek stanie się największym squatem na świecie. Zaprojektowany jako centrum finansowe daje teraz schronienie ideowcom społeczeństwa paralelnego. Film kreśli strukturę myśli mieszkańców, obrazuje ich dialog z architekturą wieży.

THE MOTHER, THE SON AND THE ARCHITECT, reż. Petra Noordkamp, Holandia 2012

Unikalny modernistyczny kościół na Sycylii zamknął w swych murach historię, do której udało się dotrzeć autorce filmu. W tajemniczych okolicznościach - z rąk syna architekta, który zaprojektował świątynię – zginęła kobieta, matka mordercy. Reżyserka wydobywa nieuchwytne znaczenie tego wydarzenia, kryjącego się wewnątrz milczących ścian.

Więcej informacji na www.concordiadesign.pl oraz www.shortwaves.pl

Informacje o Concordia Design - centrum innowacji, designu i kreatywności w Poznaniu.

Jesteśmy platformą współpracy przedsiębiorców, ekspertów, projektantów opartą o unikalny model biznesowy łącząc promocję designu z edukacją i consultingiem. W każdym z obszarów, w którym działamy, realizujemy idee By Human Touch - umiejętność rozumienia i dokonywania ciągłych zmian, w których człowiek, jego potrzeby i wartości, ale też rozwijanie jego talentu i tkwiącego w nim potencjału są w centrum zainteresowania. Wartości By Human Touch to: poznawanie, współtworzenie oraz zmiana. Czerpiemy z doświadczenia firm z grupy Vox oraz wiedzy humanistycznej i badań prowadzonych przez uczelnie wyższe: School of Form, Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej, 

Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Więcej o idei By Human Touch na stronie www.byhumantouch.com

Nasz zespół tworzą  eksperci - praktycy z obszaru design & business innovation z Polski i Europy. Specjalizujemy się m.in. w prowadzeniu działalności edukacyjnej w obszarach: innowacja & kreatywność, design management, nowoczesne metody marketingowe, rozwój osobisty. Jesteśmy w ścisłej czołówce instytucji wdrażających nowoczesne metodologie warsztatów w Polsce. Współpracujemy z firmami z różnych części Polski i instytucjami z Europy m.in.: Internationale Design Zentrum z Berlina, a wspólnie z Politechnico di Milano, Big Innovation Center z Londynu, Lancaster University z Manchesteru tworzymy narzędzie do mierzenia skuteczności stosowania designu na zlecenie Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej. Prowadzimy działalność konsultingową oferując usługi dla biznesu, których celem jest opracowanie i wdrożenie innowacji wykorzystując do tego celu design. W praktyce wykorzystujemy nowoczesne, interaktywne metody pracy multidyscyplinarnej oparte o metodologię Design Thinking.

Tworzymy innowacyjne strategie budowane na potrzebach klientów, prowadzimy niezbędne do tego badania (rynku, etnograficzne, jakościowe), realizujemy audyty wzornicze, analizujemy trendy, wspieramy proces wdrażania innowacyjnych  produktów i usług „od a do z”. Prowadzimy warsztaty rozwijające kreatywność indywidualną i zespołową na różnych etapach procesu (pomysły-wdrożenia-komunikacja), świadczymy usługę kreatywnego moderowania wspierając procesy i projekty w firmach. Wspomagamy procesy HR w firmach (autorskie programy w ramach Assessment Center, Development Center, budowanie zespołu), pomagamy w rekrutacji i szkoleniach Product Managerów & Design  Managerów.

Jesteśmy inkubatorem młodych firm z różnych obszarów projektowania (np.: grafiki, komunikacji, badań, innowacyjnych produktów dla firm, doradztwa w obszarze strategii). CoOffice kumuluje w jednym miejscu potencjał sektorów kreatywnych Wielkopolski.

Jesteśmy nowoczesnym centrum wystawienniczo-konferencyjnym. Concordia Design posiada unikalne wnętrza i infrastrukturę do organizacji konferencji i szkoleń, premier produktów, eventów, wystaw.

Realizujemy innowacyjny program edukacyjny dla dzieci - Concordia Kids. To cykl warsztatów, zajęć nastawionych na odkrywanie talentów, stymulujący kreatywność, rozwijający umiejętności manualne, łączący w nowy sposób poznawanie, naukę z zabawą. Organizujemy warsztaty dla dzieci, rodziców oraz warsztaty rodzinne. Współpracujemy z pedagogami, psychologami, artystami i doświadczonymi animatorami, którzy kochają pracę z dziećmi. Nasze warsztaty organizujemy także w innych miastach Polski.

W Concordia Design działa restauracja Concordia Taste z  autorskim menu - wyjątkową kuchnią łączącą nowoczesność z tradycyjnymi produktami od lokalnych dostawców. Unikalnym konceptem jest Designu na Wynos, gdzie można zakupić dobrze zaprojektowane przedmioty do kuchni, które wcześniej spodobały nam się np. podczas serwowanego lunchu.

Concordia Design

ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

www.concordiadesign.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2021 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro