Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Dodawaj, zarządzaj, przesyłaj mobilnie z CAD Share-it!

CAD Share-it!

2014-03-07  Autor: Justyna Drogowska   Źródło: CAD Projekt K&A s.c.   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Branża projektowania wnętrz jest coraz bliżej zarówno projektanta jak i jego klienta, co widać na przykładzie aplikacji mobilnych wykorzystywanych w programach „cad'owskich”. Jednak aby taka aplikacja była efektowna i wyróżniała się w morzu podobnych, musi być funkcjonalna, działać intuicyjnie i mieć „to coś”. System mobilny CAD Share-it ma to coś i jeszcze więcej.

Gwałtowny przyrost sprzedaży urządzeń mobilnych to już nie trend, to wyznacznik współczesności. Aktualnie ponad 40 % Polaków  posiada smartfony, chociaż w 2010 r. było ich zaledwie 11 %, a każdego dnia na dwóch najpopularniejszych platformach pojawia się łącznie przeszło 1400 nowych aplikacji mobilnych (Google Play i Amazon App Store - dane za NDICIO). Ten rok bez wątpienia będzie bardzo „mobilny”. Dlatego na ten przełomowy moment CAD Projekt K&A, producent autorskich programów do projektowania wnętrz, przygotował dla projektantów coś więcej niż aplikację mobilną. System mobilny CAD Share-it powstał aby ułatwić architektom zarządzanie swoimi projektami 3D w chmurze oraz szybkie, ciekawe i mobilne ich udostępnianie. Użytkownik programów do projektowania wnętrz tworzy galerie trójwymiarowych wizualizacji projektów wnętrz na zewnętrznym serwerze, wszyscy mogą natomiast odtwarzać projekty w postaci Panoramy 360° na swoich urządzeniach mobilnych.

Projektanci i architekci wnętrz korzystający z tego systemu mają do dyspozycji wiele ciekawych i innowacyjnych opcji: tworzenie powiązań między pomieszczeniami w ramach tego samego projektu, zarządzanie kilkoma galeriami w ramach swojego konta oraz wysyłanie projektu w automatycznie generowanym e-mailu. W wiadomości e-mail wysyłanej do klienta z logiem autora, znajduje się QR kod (stworzony w tym samym systemie), podgląd Panoramy 360 °, przekierowanie do pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej CAD Share-it oraz link do interaktywnego spaceru po projekcie wnętrza w przeglądarce internetowej. W programach CAD Decor PRO, CAD Decor 2.1 i CAD Decor 6.1 system instaluje się całkiem bezpłatnie przy pomocy kilku kliknięć w aktualizatorze internetowym, aby pojawić się oknie wizualizacji jako dodatkowa forma prezentacji. Klienci CAD Projekt K&A mają do wyboru CAD Share-it w wersji BASIC i PRO, a konta różnią się: zasobami dostępnej przestrzeni deskowej, ilością możliwych pobrań i swoją funkcjonalnością. CAD Share-it w wersji PRO to aż 400 MB, 500 pobrań na miesiąc, własne logo, wiele galerii z różnymi projektami oraz statystyki pobrań konkretnych projektów.

Klient z kolei może otrzymać projekt swojego wymarzonego wnętrza w tradycyjnej formie lub w postaci, która nadąży za nim i za jego oczekiwaniami. Teraz może to być link do projektu 3D i zaproszenie do wirtualnego spaceru po pomieszczeniu, który odbędzie się w przeglądarce internetowej (i to bez żadnego profesjonalnego oprogramowania!) lub na urządzeniu przenośnym z systemem Android lub iOS. Bezpłatna aplikacja mobilna CAD Share-it, dostępna od paru miesięcy do pobrania w Google Play i App Store, jest „uzbrojona” we wszystkie nowinki techniczne. Technika Multi–Touch umożliwia płynne przybliżanie, oddalanie i przesuwanie widoku oraz wgląd praktycznie w każdy kąt wirtualnego wnętrza. Natomiast możliwość obracania się w pomieszczeniu z tabletem odzwierciadlającym dokładne „położenie” w projekcie (dzięki użyciu żyroskopu) to idealne rozwiązanie nie tylko dla projektantów, ale również dla deweloperów, oferujących kompleksowe usługi.  Co bardzo ważne, klient może przechodzić pomiędzy pomieszczeniami i obejrzeć w tak nowoczesnej formie cały projekt swojego mieszkania. Aplikacja mobilna CAD Share-it zajmuje niecałe 10 M, a żeby ją pobrać wystarczy tylko wszechobecna dzisiaj „sieć”. Nawet jeżeli jesteśmy na „pustkowiu” albo nie mamy dostępu do Internetu, raz otwarty projekt zapisuje się na urządzeniu przenośnym w jego pamięci tymczasowej,  można więc go zobaczyć również offline.

Wykorzystanie systemu mobilnego w komunikacji projektant – klient to ciekawa alternatywa nie tylko dla klientów, którzy nie mają wyobraźni przestrzennej i wirtualny świat jest im niezbędny, aby „zobaczyć” projekt. Taka forma prezentacji projektu powinna stać się standardem dla każdego, który ceni swój czas oraz czas swoich współpracowników czy klientów. Z systemem mobilnym i tak ułatwionym i „rzeczywistym” kontaktem, proces konsultacji i dopracowanie projektu staje się nie tylko przyjemne, ale także bardzo szybkie i skuteczne. Powstaje więc związek idealny: swoboda działania i pełna kontrola sytuacji dla projektanta oraz „władza” i fajny gadżet dla klienta.

Dowiedz się więcej o CAD Share-it na stronie producenta!

Po kliknięciu powiększenie:

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro