Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Przełomowy Moduł Produktów Sopro w oprogramowaniu do projektowania wnętrz firmy CAD Projekt K&A

Informacja Prasowa

2013-05-29  Autor: Justyna Drogowska   Źródło: CAD Projekt K&A s.c.    Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Poznańska firma CAD Projekt K&A kolejny raz jako pierwsza wprowadziła nową funkcjonalność i zupełnie nowy produkt w branży komputerowego wspomagania projektowania wnętrz. Tym razem wspólnie z firmą Sopro udało się stworzyć innowacyjny moduł fug, który jest prawdziwym przełomem w projektowaniu powierzchni mieszkalnych i komercyjnych, wykładanych płytkami ceramicznymi, w tym gresem i kamieniem naturalnym.

Z końcem kwietnia, 22.04.2013 r., najnowsze wersje popularnych programów CAD Decor 2.1 i CAD Decor PRO zostały wyposażone w nowy moduł standardowy, pozwalający nanosić, edytować i wyceniać fugi, kleje i uszczelnienie z kolekcji firmy Sopro. To rewolucyjne narzędzie zawiera szeroki asortyment produktów do prac glazurniczych i budowlanych. Jako czołowy specjalista w tej dziedzinie, firma Sopro gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów oraz wygodę ich użycia, trwałość i odporność na trudne warunki.

Produkty Sopro tworzą zintegrowane systemy produktowe (np. system klejenia okładzin, system uszczelniania basenów czy system fugowania bruku),  które posiadają odpowiednie, zewnętrzne certyfikaty poświadczające ich jakość. Są też bezpieczne dla środowiska, co znajduje potwierdzenie w wielu prestiżowych nagrodach polskich i międzynarodowych. Asortyment i know-how firmy Sopro zostały wykorzystane w takich obiektach jak: Stadion Miejski we Wrocławiu, Park Wodny w  Krakowie, Pałac w Wilanowie, Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku oraz w wielu innych pięknych i skomplikowanych technicznie obiektach. 

Dzięki ścisłej współpracy firmy CAD Projekt K&A i Sopro udało się stworzyć nietypowe narzędzie służące wspieraniu architektów, wykonawców i inwestorów indywidualnych, co w branży chemii budowlanej jest jak na razie prawdziwym ewenementem. Dlatego przedstawiciele handlowi i doradcy Sopro oraz wsparcie techniczne CAD Projekt K&A są do dyspozycji w kwestii porad technicznych na każdym etapie prac, a dzięki Modułowi Produktów Sopro architekci i dekoratorzy wnętrz otrzymują innowacyjne narzędzie współpracy z wiodącym producentem chemii budowlanej.

Wiz. 1 Widok z programu CAD Decor PRO przy aktywnym  Module Produktów Sopro.

Wiz. 2 Wizualizacja wykonana w programie CAD Decor PRO z zastosowaniem Modułu Produktów Sopro.

 

- Unikalne działanie Modułu Produktów Sopro -

Moduł zawiera elektroniczny wzornik produktów Sopro czyli bazę fug w formacie FDB, niezależną od baz płytkarskich. Po naniesieniu płytek i przejściu do zakładki „Fugi”, w programie wyświetla się kolekcja fug Sopro. Do wyboru jest także baza uniwersalna, którą można samodzielnie modyfikować przy użyciu Edytora Baz Płytek. Możliwa jest również dowolna zmienia odcienia fug, wybór koloru z palety lub ustalanie wartości RGB. Te wszystkie możliwości zostały zachowane również w nowym Module Produktów Sopro, został on jednak poszerzony o prawdziwie rewolucyjne rozwiązania, dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Tylko fugi dostępne w bazie Sopro są analizowane przez program CAD Decor PRO lub CAD Decor pod kątem właściwości technicznych produktu. Oznacza to, że ze względu na ich właściwości, producent przewidział możliwość użycia tylko i wyłącznie „odpowiednich” fug w przypadku ustawienia konkretnych parametrów - np. po zmianie szerokości fugi między kaflami, część produktów przestaje być dostępna. Jest to bezcenne ułatwienie oraz oszczędność czasu dla architektów, którzy mogą na bieżąco i w czasie rzeczywistym korzystać z sugestii producenta i wykorzystywać w projektach właściwe produkty firmy Sopro, dostosowane do projektowanego pomieszczenia.

A jest z czego wybierać. W bazie Sopro znajduje się 50 fug, podzielonych na przeznaczone na ogrzewanie podłogowe oraz produkty do użycie na powierzchniach bez ogrzewania podłogowego. Ilość wyświetlonych produktów w bazie zależy od wybranej szerokości fugi w projekcie, a szerokość tę można zmieniać w zakresie przewidzianym przez producenta. Użytkownicy mogą też modyfikować głębokość fug i grubość kleju na podłodze lub ścianie, a także liczbę warstw masy uszczelniającej. Szerokość fugi zmienia się w zakładce Fugi, po naniesieniu fug na powierzchnie w projekcie. Głębokość fug na ścianach i podłogach, grubość klejów oraz ilość warstw masy uszczelniającej można zmienić w zakładce Zestawienie, edytując wybraną pozycję na liście użytych w projekcie materiałów. Po zmianie każdego parametru, wszystkie wartości w zestawieniu ulegają błyskawicznej i automatycznej aktualizacji, w tym przewidywana ilość i wartość brutto danego produktu. Przedstawione wyliczenia mają charakter orientacyjny, ponieważ dla celów wyliczeń przyjęto, że podłoża, na których będą wykonane prace, są właściwe i odpowiednio przygotowane. Ewentualne korekty sugerowanych materiałów, mające na celu dostosowanie ich do faktycznych warunków i specyfiki obiektu, należy ustalić z projektantem, wykonawcą lub w drodze konsultacji z przedstawicielami Sopro Polska.

W końcowym zestawieniu znajdziemy nazwy użytych produktów, ich kolor i przeznaczenie, a także powierzchnia, którą zajmują, ilość niezbędna do pokrycia takiego obszaru, liczba i rodzaj opakowań i wartość brutto wg. cennika Sopro. Należy jednak pamiętać, że ceny te mogą różnić się od występujących na rynku w zależności od oferty dystrybutorów.

Te wszystkie niezwykle sprawnie i szybko działające funkcjonalności udało się dostosować do wymogów intuicyjnego programu do projektowania wnętrz, bardzo popularnego w branży projektowania wnętrz. Dzięki temu szerokie grono architektów i projektantów wnętrz, a także inwestorów, zyskało nieosiągalne do tej pory usprawnienie procesu projektowania wnętrz przy zastosowaniu chemii budowlanej.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro