Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

SWECO wybiera Autodesk, aby tworzyć bardziej inteligentne i zrównoważone budynki

Informacja Prasowa

2012-08-17  Autor: Joanna Borowska   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Autodesk poinformował o zawarciu umowy ze Sweco, międzynarodową grupą doradczą w zakresie inżynierii, technologii środowiskowej i architektury, w ramach której Autodesk będzie dostarczać oprogramowanie i świadczyć usługi doradcze umożliwiając tworzenie i zarządzanie projektami budowlanymi i infrastrukturalnymi szybciej, ekonomiczniej i z mniejszym wpływem na środowisko naturalne.

Przedmiotem trzyletniej umowy o wartości kilku milionów euro są licencje (global network user license) na 29 różnych produktów Autodesk, usługi doradcze (Autodesk Consulting) oraz obsługa techniczna i szkolenia. Umowa obejmuje także wdrożenie modelowania informacji o budynku (BIM), wykorzystującego inteligentny model danych, zapewniający architektom, inżynierom i konstruktorom większą elastyczność projektowania dzięki w pełni zintegrowanemu przepływowi danych. Projektowanie w oparciu o BIM, zapewnia mniejsze straty, bardziej innowacyjne strategie projektowania i większą opłacalność.

„Wybraliśmy Autodesk ze względu na szeroki zakres rozwiązań i usług, które umożliwią naszym architektom, inżynieriom i ekspertom tworzenie zrównoważonych projektów”, mówi Baad-Einar Moe, kierownik ds. inżynierii rozwiązań IT w Sweco. „BIM to przyszłość naszej branży, a dostęp do wiedzy i wsparcie zespołu doradczego Autodesk pozwoli nam wyprzedzić konkurencję i zapewni innowacyjne rozwiązania, których nasi klienci oczekują i na które zasługują.”

Sweco z siedzibą w Sztokholmie jest jedną z największych grup inżynieryjno-architektonicznych w Europie, wykonującą na bieżąco projekty w ponad 80 krajach na całym świecie. Jest obecny także w Polsce. Sweco Polska składa się z trzech firm projektowych - Sweco Infraprojekt, Sweco Hydroprojekt Kraków i Sweco Architekci.

Grupa Sweco wykorzystała koncepcję BIM zarówno do projektowania budynków, jak i architektury krajobrazu. Przykładem tego może być Visjon Sandsli, nowy biurowiec o powierzchni 31 000 m2 z parkingiem piętrowym o powierzchni 12 000 m2, który został zbudowany w Bergen-Sandsli dla Statoil ASA. Firma Sweco pełniła funkcję doradcy i opiekuna we wszystkich aspektach projektu, takich jak architektura, instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne, geologia, bezpieczeństwo pożarowe, akustyka, infrastruktura i ukształtowanie krajobrazu. Modelowanie informacji o budynku było wykorzystywane na każdym etapie powstawanie projektu, począwszy od planowania i projektowania, a skończywszy na obsłudze technicznej.

„Sweco jest prekursorem zrównoważonego projektowania oraz najlepszym przykładem tego, w jaki sposób BIM może przekształcić proces budowy dużej firmy posiadającej zespoły robocze na całym świecie”, mówi Pete Baxter, wiceprezes ds. sprzedaży AEC EMEA Autodesk. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej ścisłej współpracy ze Sweco”.

Informacje o rozwiązaniach Autodesk BIM

Modelowanie informacji o budynku (BIM) to proces oparty o inteligentny model danych, który zapewnia wgląd w informacje umożliwiające opracowywanie i prowadzenie projektów budowlanych i infrastrukturalnych szybciej, ekonomiczniej i z mniejszym wpływem na środowisko naturalne. Rozwiązania Autodesk BIM do obsługi cyklu życia budynków i infrastruktury oparte są na inteligentnych modelach tworzonych z użyciem programów Autodesk Revit i AutoCAD Civil3D. Zalety BIM zwiększa dodatkowo bogaty zestaw rozwiązań, w tym do wizualizacji i wirtualnej symulacji projektów, do tworzenia dokumentacji, profesjonalnego kreślenia rysunków, zarządzania danymi i współpracy. Autodesk Building Design Suite 2013, Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 oraz Autodesk Plant Design Suite 2013 również zwiększają zalety BIM, oferując zestaw narzędzi w jednym, atrakcyjnym cenowo pakiecie.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 17 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro