Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Autodesk zamierza zmodernizować branżę budowlaną, dzięki przejęciu Vela Systems

Informacja Prasowa

2012-06-21  Autor: Joanna Borowska   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Rozwiązania Autodesk w chmurze umożliwią wykorzystanie modelowania informacji o budynku (BIM), przy użyciu urządzeń mobilnych, na placu budowy

Warszawa, 21 czerwca 2012 — Autodesk ogłosił przejęcie Vela Systems - dostawcy oprogramowania do przetwarzania w chmurze i mobilnego oprogramowania do zarządzania w terenie dla branży budowlanej. Włączenie tych produktów Vela Systems do portfolio produktów mobilnych i produktów do przetwarzania w chmurze Autodesk umożliwi wykorzystanie modelowania informacji o budynku (BIM) i danych projektowych podczas pracy w terenie, klientom z branży budowlanej.

„Modelowanie informacji o budynku jest niezwykle przydatne na etapie planowania i projektowania budynków, ale brak możliwości wykorzystania tych informacji podczas budowy, uniemożliwia dokończenie ostatniego, kluczowego etapu inwestycji. Włączenie Vela Systems i rozwiązań tej firmy, w zakresie przetwarzania w chmurze i mobilnego zarządzania, do portfolio rozwiązań Autodesk dedykowanych BIM pozwoli zmodernizować branżę budowlaną, umożliwiając wykorzystanie cennych informacji na placach budowy w każdym miejscu na świecie”, uważa Amar Hanspal, wiceprezes Autodesk”.

Technologie przetwarzania w chmurze i technologie mobilne firmy Vela Systems pozwalają zwiększyć możliwości BIM, umożliwiając zastosowanie w całej firmie usprawnionego systemu zarządzania jakością, bezpieczeństwem, zamówieniami i pracą w terenie. Rozbudowane narzędzia sprawozdawcze umożliwiają natychmiastowy wgląd w problemy związane z pracą na budowie i, w przeciwieństwie do czasochłonnego i drogiego podejścia reaktywnego, umożliwiają proaktywne zarządzanie i podejmowanie decyzji. Oprogramowanie i usługi Vela Systems są kompatybilne z najnowszym zintegrowanym oprogramowaniem Autodesk do zarządzania projektami, w tym Autodesk Navisworks, rozbudowanym zestawem narzędzi do integracji, analizy i komunikacji w ramach realizowanych projektów.

„Vela Systems jest wieloletnim partnerem Autodesk i liderem w swojej branży. Połączenie przetwarzania w chmurze, urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS, takich jak iPad oraz rozwiązań do BIM zapewnia innowacyjne podejście do realizacji i prowadzenia wszelkiego rodzaju projektów budowlanych. Przejęcie przez Autodesk pozwoli nam przyspieszyć tę rewolucję w zakresie zarządzania projektami na placu bodowy, poprzez rozszerzenie zasięgu rozwiązań i znaczące usprawnienie dystrybucji”, powiedział Josh Kanner, współzałożyciel Vela Systems.

Wielu wykonawców, właścicieli firm, architektów i inżynierów już wykorzystuje oprogramowanie Vela Systems w połączeniu z produktami Autodesk do BIM, co przyspiesza tworzenie harmonogramów, zmniejsza ryzyko powstawania błędów oraz poprawia przepływ informacji między uczestnikami procesu projektowego. Nowe zintegrowane oprogramowanie Autodesk pozwala ograniczyć manualne procesy śledzenia postępów, dokumentowania pracy i rozwiązywania problemów. Kolejne korzyści to możliwość wizualizacji zaprojektowanych budynków w terenie, w celu poprawy jakości i wierności względem zamierzonego projektu, a także usprawniony proces analizy, niższe koszty dzięki sprawniejszym przepływom pracy (w efekcie połączenia fizycznych zadań z modelem wirtualnym) oraz możliwość zapisywania najważniejszych danych dotyczących materiałów, systemów i urządzeń.

Informacje o rozwiązaniach Autodesk BIM

Modelowanie informacji o budynku (Building Information Modeling - BIM) to proces oparty o inteligentny model danych zapewniający wgląd w informacje umożliwiające opracowywanie i prowadzenie projektów budowlanych i infrastrukturalnych szybciej, ekonomiczniej i z mniejszym wpływem na środowisko naturalne. Rozwiązania Autodesk do BIM – poczynając od projektowania, przez budowę, do eksploatacji i utrzymania – oparte są na inteligentnych modelach tworzonych z użyciem programów Autodesk Revit i AutoCAD Civil 3D. Zalety BIM zwiększa dodatkowo bogaty zestaw rozwiązań, w tym do wizualizacji i wirtualnej symulacji projektów, do tworzenia dokumentacji, profesjonalnego kreślenia rysunków, zarządzania danymi i współpracy. Autodesk Building Design Suite 2013, Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 i Autodesk Plant Design Suite 2013 oferują zestaw narzędzi wspierających BIM w jednym, atrakcyjnym cenowo pakiecie.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D,konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 17 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro