Najnowszy Autodesk Revit Architecture, Revit Structure oraz Revit MEP 2013 już po polsku!

Udoskonalone wersje rozwiązań do modelowania informacji o budynku (BIM) pomagają sprostać oczekiwaniom architektów w całym procesie projektowym

14-06-2012  Autor: Joanna Borowska   Źródło: AUTODESK   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Dostępne są już polskie wersje Autodesk Revit Architecture 2013, Autodesk Revit Structure 2013 oraz Autodesk Revit MEP 2013 - rozwiązań do modelowania informacji o budynku umożliwiających tworzenie wysokiej jakości projektów architektonicznych na każdym etapie powstawania budynku. Najnowsze wersje 2013 zapewniają architektom, konstruktorom oraz inżynierom instalacji MEP (mechanicznych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych) dostęp do szerokiego zestawu udoskonalonych narzędzi pozwalających na pełną realizację projektów.

Wdrożenie platformy Autodesk Revit pomaga stworzyć projekt wyższej jakości w krótszym czasie. Pozwala wcześnie wyeliminować kolizje, projektować i jednocześnie koordynować projekt, skupić się na funkcjonalnej stronie budynku, zamiast na dokładnym opracowywaniu niezbędnej dokumentacji.

„Coraz więcej pracowni architektonicznych w Polsce decyduje się na wdrożenie i wykorzystanie platformy Revit, jako podstawowego narzędzia projektowego” – mówi Przemysław Nogaj, menadżer ds. rozwiązań Autodesk dla architektury i budownictwa. „Praca w oparciu o Autodesk Revit oznacza bowiem zupełnie inną jakość w realizacji zadań projektowych. Cyfrowy model budynku daje ogromne możliwości symulacji i przeprowadzania różnego rodzaju analiz, usprawniając komunikację pomiędzy poszczególnymi zespołami zaangażowanymi w proces projektowy”.

W ramach światowej premiery najnowszego portfolio produktów, która odbyła się w marcu br. Autodesk udoskonalił także pakiet Autodesk Building Design Suite 2013, który w wersji Premium i Ultimate zawiera Revit 2013. Jest to nowa aplikacja łącząca w sobie możliwości zawarte w oprogramowaniu Autodesk Revit Architecture 2013, Autodesk Revit Structure 2013 i Autodesk Revit MEP 2013 w jednej wielofunkcyjnej aplikacji.

Co nowego w wersjach 2013?

Autodesk Revit Architecture

Narzędzia do tworzenia schodów

W Autodesk Revit Architecture nowa koncepcja projektowania schodów wykorzystująca komponenty zapewnia większą elastyczność i więcej możliwości przy modelowaniu i dokumentacji projektów schodów. Biegi, podesty i podpory można teraz modyfikować niezależnie. Ulepszono również opisy i symboliczną prezentację schodów, ujednolicając je ze standardami branżowymi.

Ulepszenia dotyczące balustrad

Wprowadzone ulepszenia pozwalają na precyzyjniejsze tworzenie balustrad - łatwiej tworzyć ich przejścia i przedłużenia. Balustrady i poręcze można zmieniać i modyfikować jako poszczególne elementy, więc można bezpośrednio kontrolować ich wygląd.

Ulepszenia związane z wizualizacjami

Ulepszenia związane z wizualizacją, zapewniają większą kontrolę nad wyglądem projektu w programie. Nowa funkcja Raytracing zapewnia interaktywny rendering w czasie rzeczywistym; pozwala ona również renderować obiekty RPC w rzutni. Opcje dotyczące powierzchni pozorowanych i przezroczystości można teraz dostosować do każdego elementu budynku. Można również przeglądać obiekty RPC w trybie realistycznym oraz tworzyć rozbudowane tła, aby przygotować atrakcyjne prezentacje.

Integracja z Autodesk Cloud

Klienci z Subskrypcją Autodesk mogą uzyskać dostęp do zintegrowanych funkcji Autodesk Cloud, takich jak rendering i koncepcyjna analiza energetyczna. Architekt może wysłać swoje projekty do chmury, aby uzyskać szybszy rendering o wyższej jakości bez przerywania pracy.

Materiały fizyczne do analizy zachowania budynków

Wykorzystanie fizycznych cech materiałów zwiększa efektywność procedur związanych z wydajnością budynków w oparciu o BIM, dzięki przypisaniu właściwości termicznych i strukturalnych do charakterystyki budynku. Dane termiczne konstrukcji określone w Revit można eksportować jako dane gbXML do analizy wydajności budynków na dalszym etapie realizacji.

Autodesk Revit Structure

Rozszerzone wsparcie formatu Industry Foundation Class (IFC)

Klasa BuildingSMART International Industry Foundation Class (IFC) w wersji 2x3 obecnie posiada certyfikat dotyczący współpracy z Revit. Certyfikat oznacza, że oprogramowanie Revit spełnia światowe normy, również normy GSA. Moduł eksportu Revit IFC, dostępny jako otwarte oprogramowanie, obsługuje najnowsze normy.

Ulepszony model analityczny

Ulepszenia w modelu analitycznym pozwalają na bezpośrednią manipulację modelu analitycznego stropów oraz płyt fundamentowych, zapewniając większą elastyczność projektów. Dodano opcję elementu o nieskończonej sztywności, która pozwala na przeprowadzanie analizy konstrukcyjnej obiektów (belek, słupów) ułożonych mimośrodowo względem siebie.

Integracja z Autodesk Cloud

Revit ułatwia klientom z Subskrypcją Autodesk uzyskanie dostępu do zintegrowanych funkcji Autodesk Cloud, takich jak rendering i analiza energetyczna.

Poprawione przyciąganie do zagięć i haków

Funkcja ta udostępnia odnośniki dotyczące promieni zagięć i haków w strzemionach, zapewniające dodatkowe odniesienie podczas rozmieszczania zbrojenia głównego. Dzięki temu zbrojenie jest prawidłowo aktualizowane po każdej zmianie, a projekty są skoordynowane i dokładne.

Zbrojenia z wykorzystaniem siatki zbrojeniowej

Funkcja ta pozwala na dodanie siatki zbrojeniowej do elementów betonowych. Siatek można używać w stropach, płytach fundamentowych i ścianach konstrukcyjnych tak, aby spełniały one wymagania projektu.

Autodesk Revit MEP

Projektowanie orurowania zgodnie z normami branżowymi

Programy Autodesk Revit oraz Revit MEP pozwalają projektować i trasować orurowanie zgodnie z normami branżowymi i z większą dokładnością. Materiały i rozmiary rur są definiowane zgodnie z normami branżowymi, dzięki czemu można mieć pewność, że projekty spełniają odpowiednie wymagania.

Obliczanie ciśnienia i prędkości przepływu w kanałach i rurach

Prędkość przepływu i ciśnienie można obliczać oddzielnie dla każdego podsegmentu biegu kanału lub rury, gdy stosowane są łączenia gwintowane zamiast trójników. Wyniki można wyświetlić, aby upewnić się, że kanały lub rury są prawidłowo podłączone do urządzeń i wykluczyć występowanie otwartych końców.

Raporty spadków ciśnienia w instalacjach rurowych

Raporty spadków ciśnienia mogą być tworzone dla jednego lub wielu systemów kanałów lub rur. Raporty można zapisywać jako pliki HTML i CSV oraz można je konfigurować, co ułatwia weryfikację projektów kanałów lub rur.

Dostępność

Polskie wersje najnowszych rozwiązań dostępne są u Autoryzowanych Sprzedawców Autodesk. Szczegóły na www.autodesk.pl/partnerzy.

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 17 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl

© 2012 Autodesk, Inc. All rights reserved.

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com