Strona główna Portalu >>> newsy >>> KONKURS
Wizja domu w 2020 roku

        Design Laboratory 2005 - międzynarodowy konkurs dla studentów na projekty urządzeń przyszłości.

 
autor: KK
|
18-07-05
|
źródło: Active Communications

Wizja domu w 2020 roku

         Electrolux, największy producent zmechanizowanych urządzeń gospodarstwa domowego oraz urządzeń przeznaczonych do prac w ogrodzie, zaprasza studentów z całego świata do udziału w trzeciej edycji konkursu Design Laboratory. Tematem tegorocznych zmagań jest dom w 2020 roku. Organizatorzy oczekują na projekty urządzeń, które będą za 15 lat ułatwiać ludziom codzienne życie. Formularz zgłoszeniowy, szczegółowe informacje na temat formatu prac oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej : www.designboom.com


UWAGA!
W tym roku, po raz pierwszy w konkursie mogą uczestniczyć także studenci z Polski! To niepowtarzalna szansa na pokazanie polskich projektów na arenie międzynarodowej i możliwość zmierzenia się z młodymi projektantami z innych krajów.


Jak będziemy żyć w roku 2020? Na czym gotować, w czym prać, w jaki sposób utrzymywać czystość w domach? Electrolux zachęca do projektowania urządzeń umożliwiających:

  • Pranie ubrań
  • Zmywanie naczyń
  • Sprzątanie
  • Przechowywanie napojów
  • Przechowywanie żywności
  • Gotowanie


Uczestnicy konkursu (pojedynczy studenci lub zespoły) mogą składać prace (projekt z opisem) w jednej lub dwóch kategoriach:
SCENARIUSZ - przedstawiający organizację wnętrza i życia wokół urządzeń AGD w domu roku 2020
PRODUKT - umożliwiający realizację wymienionych powyżej zadań

Termin na przesyłanie aplikacji mija 15 września 2005 roku. Prace należy składać do 22 września.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Sztokholmie 14 listopada 2005, podczas piątego międzynarodowego festiwalu wzornictwa Future Design Days. Poprzedzą je trwające od 10 do 14 listopada warsztaty, na które Electrolux zaprosi 12 finalistów.

Jury przy ocenie prac będzie brało pod uwagę wzornictwo i pomysłowość projektu (forma i rozwiązania technologiczne) oraz jego użyteczność w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w codziennym życiu. Opierając się na tych kryteriach, jury wyłoni trzech zwycięzców, którym przyzna nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 5000, 3000 i 2000 Euro. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają od firmy Electrolux zestawy urządzeń AGD.

Więcej Informacji na temat konkursu można znaleźć na stronach:
www.designboom.com
www.futuredesigndays.com

Informacji o konkursie udziela także:
Margaretha Finnstedt Moller (Director Media Relations) +46 70 678 61 58

Ubiegłorocznych laureatów i ich prace można obejrzeć na stronie:
designlab.electrolux.com/node182.asp


Electrolux jest największym na świecie producentem zmechanizowanych urządzeń gospodarstwa domowego oraz urządzeń przeznaczonych do prac w ogrodzie. W ofercie znajdują się m.in.: chłodziarko-zamrażarki, pralki, kuchenki, odkurzacze, piły łańcuchowe i kosiarki do trawy. W 2004 roku wartość sprzedaży Grupy Electrolux wyniosła 121 miliardów koron szwedzkich. Grupa zatrudniała wówczas 72 000 pracowników. Każdego roku klienci z ponad 150 krajów kupują ponad 55 milionów urządzeń użytku domowego i profesjonalnego. W skład Grupy Electrolux wchodzą takie znane marki jak: AEG, Electrolux, Zanussi, Frigidaire, Eureka i Husqvarna.