Strona główna Portalu >>> newsy >>> WYDARZENIE
Warsztaty architektoniczne w Tychach - Tychy 11-18.09.2005

        Już po raz trzeci zapraszamy na warsztaty architektoniczne, które odbędą się na budowie klasztoru franciszkanów w Tychach.

 
autor: KK
|
18-07-05
|
źródło: SARP Katowice

Warsztaty przeznaczone są głównie dla studentów architektury ale także innych wydziałów związanych z kształtowaniem przestrzeni. Patronat nad warsztatami przyjęli prof. Konrad Kucza-Kuczyński z WA PW oraz arch. Stanisław Niemczyk, autor powstającego klasztoru i licznych znaczących budowli sakralnych (m.in. kościół pw. św. Ducha w Tychach, pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach).

Tematem warsztatów jest przestrzeń nowopowstającego klasztoru. Uczestnicy będą wykonywać zadania projektowe w różnej skali - od detalu po urbanistykę. Zajęcia odbywają się na terenie budowy, toteż wszystkie idee przestrzenne można od razu weryfikować.

Oprócz zadań projektowych uczestnicy będą także pomagali przy budowie klasztoru, zdobywając doświadczenia praktyczne i poznając proste technologie budowlane.

Częścią warsztatów będą także wykłady otwarte, obejmujące zagadnienia szeroko związane z przestrzenią sakralną i lokalnym kontekstem społecznym. W ubiegłych latach odbyły się m.in. wykłady związane z tworzeniem ikon, muzyką organową a także dotyczące socjologii Tychów.

Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy

Arch. Konrad Grabowiecki, tel. 0605 566 165, e-mail: ko_grab@yahoo.com
Arch. Szymon Kachniarz, tel. 0504 477 868, e-mail: s.kachniarz@aster.pl