Strona główna Portalu >>> newsy >>> PRAKTYKA
Polscy studenci architektury po raz czwarty zaproszeni na praktykę do Danii.

        Na zakończenie bieżącego roku akademickiego firma VELUX organizuje nabór na praktykę studencką w biurze architektonicznym w Horsholm koło Kopenhagi. Po raz czwarty z szansy rozwoju pod okiem duńskich architektów skorzysta student z Polski.

 
autor: Velux
|
08-05-05
|
źródło: własne

Możliwość ubiegania się o dwumiesięczną praktykę mają uczestnicy konkursów organizowanych co roku przez firmę VELUX Polska na wydziałach architektury polskich politechnik. Jest to dodatkowa nagroda za czas poświęcony na przygotowanie konkursowych projektów w trakcie roku akademickiego obfitującego w wiele uczelnianych obowiązków.

Termin przesyłania aplikacji, na które składają się: list motywacyjny w języku angielskim, curicullum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz
CD-Rom zawierający portfolio z dorobkiem studenta, upływa 20 maja br.
Wszystkie dokumenty powinny być dostarczone w dwóch egzemplarzach, niezbędne jest również podanie numeru telefonu kontaktowego.
Kandydaci, których prace zostaną najwyżej ocenione zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną do biura VELUX Polska w Warszawie, 1 czerwca br.

Praktyka odbywać się będzie w sierpniu i wrześniu br. Firma VELUX pokryje
w całości koszty podróży oraz pobytu praktykanta. Dwumiesięczny wyjazd do duńskiej pracowni architektonicznej to wyjątkowa szansa zdobycia doświadczenia oraz nawiązania ciekawych zawodowych kontaktów.
- Bardzo wysokie umiejętności oraz postawa, jaką reprezentowali polscy studenci w poprzednich latach spowodowała, że tylko Polacy zostali po raz kolejny zaproszeni do odbycia praktyki w biurze firmy VELUX - mówi arch. Monika Kupska - Kupis, reprezentująca firmę VELUX Polska. - Myślę, że możliwość pogłębiania swej wiedzy w duńskim biurze architektonicznym będzie dodatkowym stymulatorem do wzięcia udziału w kolejnych studenckich konkursach architektonicznych organizowanych przez firmę VELUX Polska - dodaje Monika Kupska - Kupis.

Wszystkie niezbędne informacje dla ubiegających się o możliwość wyjazdu na praktykę w Danii znajdują się w dziekanatach Wydziałów Architektury oraz na stronie internetowej www.VELUX.pl. Pod tym adresem można się również zapoznać z relacjami poprzednich uczestników praktyk - studentek z Gliwic
i Krakowa.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres:
Arch. Monika Kupska - Kupis
VELUX Polska
Ul. Dzika 2
00-194 Warszawa
Z dopiskiem: "Praktyka studencka w Danii"

 

INFORMACJE O GRUPIE VELUX
Gdzie jest światło, tam jest życie - wokół tej filozofii budujemy wszystkie nasze działania, łączących zasoby naturalne z potrzebami człowieka. Od ponad 60 lat, na całym świecie VELUX współtworzy lepsze warunki do życia, dostarczając światło dzienne i świeże powietrze do pomieszczeń. Główny produkt VELUX to okna do poddaszy, jednak cały system obejmuje także wszelkie dostosowane do nich wyposażenie.
Stałe zorientowanie na jakość spowodowało, iż VELUX jest globalnym liderem w tym obszarze. Bezpośrednio reprezentowany w ponad 40 krajach. VELUX jest jedną
z najsilniejszych marek na rynku materiałów budowlanych.
Nasza codzienna praca jest ściśle związana z architekturą, stąd pozostajemy w stałym kontakcie ze znaczna liczbą architektów.
VELUX jest częścią VKR Group, zatrudniającą ponad 10000 osób.