Strona główna Portalu >>> newsy >>> Targi
Targi ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO

Portal W-A.pl patronem medialnym Targów ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO

W Auli Głównej Politechniki Warszawskiej w dniach 1 i 2 grudnia 2005 r. odbędą się targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO skierowane zarówno do architektów i inżynierów budownictwa, jak i do mieszkańców Warszawy. Organizatorem jest Murator EXPO, a partnerem przedsięwzięcia SARP Oddział Warszawski. Formuła imprezy daleko wykracza poza tradycyjne targi. Dwudniowy program wydarzenia podzielono na dwie części: wystawienniczą i dyskusyjną.

 
autor:
Kazimierz Kwasek
|
24-09-05
|
źródło: Murator Expo / Magdalena Izdebska

ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO - to niepowtarzalna impreza targowa, na której zostanie przedstawiona kompleksowa oferta producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz najnowsze produkty, technologie i rozwiązania stosowane w budownictwie XXI wieku. Swoje wyroby i usługi zaprezentują producenci i dystrybutorzy: konstrukcyjnych elementów ściennych i stropowych, ceramicznych elementów elewacyjnych i konstrukcyjnych, wielofunkcyjnych modułów budowlanych, systemów konstrukcyjnych i architektonicznych, pokryć dachowych, fasad aluminiowych i stalowych, przemysłowych materiałów wykończeniowych. A także producenci i dystrybutorzy profesjonalnego oprogramowania w dziedzinach: architektura, konstrukcje, geodezja, kosztorysowanie, firmy reprezentujące zintegrowane systemy zarządzania dla budownictwa (gospodarka materiałowa, nowoczesna rachunkowość, zarządzanie projektami, nadzór nad harmonogramem, planowanie pracy, kontrola budżetu), producenci i dystrybutorzy artykułów dla osób niepełnosprawnych, towarzystwa ubezpieczeniowe.

Część dyskusyjną rozpocznie, 1 grudnia 2005 roku, seminarium "Kształtowanie przestrzeni publicznych a jakość architektury", którego gospodarzem jest Oddział Warszawski SARP. W czasie seminarium w referatach oraz w panelu dyskusyjnym przedstawione zostaną przez architektów: Rafała Szczepańskiego, Grzegorza Buczka, Tomasza Gamdzyka, Andrzeja Kicińskiego, Dariusza Hyca i Krzysztofa Domaradzkiego m. in.: przepisy dotyczące planowania i projektowania przestrzeni publicznych, jakość rozwiązań architektonicznych a funkcjonowanie przestrzeni publicznych, jakość i estetyka przestrzeni publicznej z perspektywy samorządowej, projektowanie przestrzeni publicznej a wielorakie uwarunkowania stanu istniejącego (studia przypadków: Pasaż Wiecha i Krakowskie Przedmieście).

"Schody już wychodzą z mody - architektura dostępna" to hasło seminarium poświęconego osobom niepełnosprawnym i ich problemom wynikającym z barier architektonicznych. Zaplanowano m. in.: dyskusję "Powszechna dostępność miasta jako wyraz kultury" z udziałem architekta Krzysztofa Chwaliboga oraz debatę dotyczącą prawa budowlanego i standardów europejskich, którą poprowadzi Elżbieta Janiszewska-Kuropatw - Dyrektor Departamentu Inspekcji Budowlanej w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Na seminarium "Schody już wychodzą z mody - architektura dostępna" zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, organizator konkursu "Warszawa przyjazna niepełnosprawnym", którego celem jest wyróżnienie nowatorskich rozwiązań architektonicznych służących niepełnosprawnym mieszkańcom Warszawy.
Również 1 grudnia mieć będzie miejsce panel "Typowe i nietypowe formy architektury a ład przestrzenny miasta".

Drugiego dnia targów ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO, w debacie: "Przestrzeń osobista - przestrzeń społeczna" przedstawione zostaną zagadnienia: relacji przestrzeni osobistej i społecznej w kontekście architektury i urbanistyki Warszawy, kształtowania postaw społecznych w wyniku tworzenia relacji z architekturą i urbanistyką, możliwości oddziaływania miasta na osobistą przestrzeń jego mieszkańców. Uczestnikami spotkania będą m. in.: Zbigniew Bania, Andrzej Basista, Marta Leśniakowska i Krystyna Styrna-Bartkowicz.

W programie imprez towarzyszących nie zabraknie szkoleń i warsztatów dla inżynierów i techników budownictwa odbywających się pod patronatem Instytutu Techniki Budowlanej i Centrum Technicznego Budownictwa WACETOB. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w cyklu prelekcji poświęconych m. in.: renowacji starego budownictwa, hydroizolacji balkonów i tarasów, czy pomieszczeń wilgotnych i mokrych.

Równolegle z targami ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO odbywać się będzie wystawa fotografii obiektów nagrodzonych w VI edycji konkursu architektonicznego ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze warszawskie budynki, które zostały ukończone w latach 2004-2005. Organizatorem konkursu jest redakcja miesięcznika "ARCHITEKTURA-murator" - największego czasopisma architektonicznego w Polsce, patrona medialnego targów ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO.

Na targach ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO odbędzie się uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników i przyznanie dorocznych nagród w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich
za magisterskie prace dyplomowe z dziedziny urbanistyki i planowania przestrzennego ukończone
i obronione w 2004 roku. Nagrodzone prace będzie można obejrzeć w podcieniach Auli Głównej

Seminaria i targi odbędą się w Warszawie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przy Placu Politechniki 1. Targi można zwiedzać w dniach 1-2 grudnia, w godz. 10.00-18.00
Wstęp na targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO oraz udział w seminariach jest bezpłatny.

Seminaria i targi odbędą się w Warszawie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przy Placu Politechniki 1. Organizatorem jest Murator EXPO, a partnerem przedsięwzięcia SARP Oddział Warszawski.
Targi można zwiedzać w dniach 1-2 grudnia, w godz. 10.00-18.00

Wstęp na targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO oraz udział w seminariach jest bezpłatny.

Więcej informacji:
Magdalena Izdebska, tel.: (22) 829 66 37, e-mail: mizdebska@muratorexpo.pl