Strona główna Portalu >>> newsy >>> Targi
Targi ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO

        Portal W-A.pl patronem medialnym Targów ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO!
Dzięki współpracy W-A.pl z MuratorExpo - organizatorem targów, będziemy mogli na bieżąco informować o tym wydarzeniu. Będziemy także obecni na miejscu targów, gdzie wykonamy dokładne relacje z wydarzeń targowych. Zapraszamy!

 
autor:
Kazimierz Kwasek
|
08-09-05
|
źródło: Murator Expo / Magdalena Izdebska

Targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w Dużej Auli, przy Placu Politechniki 1, w dniach 1 i 2 grudnia 2005 r. odbędą się specjalistyczne targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO skierowane do architektów i inżynierów budownictwa. Będą one równocześnie forum dyskusyjnym na najważniejsze tematy dla tych środowisk zawodowych.


Patronat nad imprezą przyjęło Ministerstwo Gospodarki i Pracy, Ministerstwo Infrastruktury, Główny Geodeta Kraju, Naczelny Architekt Warszawy, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, oraz miesięczniki: "ARCHITEKTURA-murator" i "Murator". Kampania promocyjna imprezy obejmuje prasę branżową i codzienną oraz znaczące dla każdej z wybranych branż serwisy internetowe.

Formuła imprezy daleko wykracza poza tradycyjne targi. Dwudniowy program wydarzenia ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO 2005 podzielono na dwie części: wystawienniczą i dyskusyjną. Część wystawiennicza obejmie prezentację całościowej oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz najnowsze produkty, technologie i rozwiązania stosowane w budownictwie XXI wieku. Do udziału zaproszono producentów i dystrybutorów: wyrobów konstrukcyjnych, ceramicznych elementów elewacyjnych i konstrukcyjnych, systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wielofunkcyjnych modułów budowlanych, systemów profili, pokryć dachowych, izolacji i chemii budowlanej, przemysłowych materiałów wykończeniowych, systemów alarmowych i zabezpieczeń oraz profesjonalnego oprogramowania w dziedzinach: architektura, konstrukcje, geodezja, kosztorysowanie, a także instytucje finansowe.

Część dyskusyjną rozpocznie, 1 grudnia 2005 roku, seminarium pod hasłem "Kształtowanie przestrzeni publicznych a jakość architektury", którego gospodarzem jest Oddział Warszawski SARP. Przewidziano również rozprawy i debaty poświęcone istotnym środowiskowym problemom m. in.: relacji przestrzeni osobistej i społecznej w kontekście architektury i urbanistyki Warszawy, nietypowości form w architekturze, możliwości oddziaływania miasta na osobistą przestrzeń jego mieszkańców czy też kształtowania postaw społecznych w wyniku tworzenia relacji z architekturą i urbanistyką. W seminariach i dyskusjach panelowych uczestniczyć będą m. in. architekci: Dariusz Hyc, Dariusz Herman, Andrzej Kiciński, Konrad Kucza-Kuczyński, Michał Owadowicz, Rafał Szczepański czy Grzegorz Stiasny.

Równolegle z targami ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO odbywać będzie się wystawa fotografii obiektów nagrodzonych w VI edycji konkursu architektonicznego ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze warszawskie budynki, które zostały ukończone w latach 2004-2005.

Targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO mają charakter business to business. Do odwiedzenia imprezy zapraszamy: architektów, urbanistów, konstruktorów i inżynierów budownictwa, geodetów oraz inwestorów instytucjonalnych, a także przedstawicieli samorządów odpowiadających za harmonijny rozwój miast i przestrzeni miejskiej, oraz przedstawicieli stowarzyszeń branżowych, uczelni i szkół.

Seminaria i targi odbędą się w Warszawie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przy Placu Politechniki 1.
Targi można zwiedzać w dniach 1-2 grudnia, w godz. 10.00-18.00

Wstęp na targi ARCHITEKTURA i BUDOWNICTWO oraz udział w seminariach jest bezpłatny.

Więcej informacji:
Magdalena Izdebska, tel.: (22) 829 66 37, e-mail: mizdebska@muratorexpo.pl