Strona główna Portalu >>> newsy >>> WYDARZENIA
Światowy Dzień Architektury

        W dniu dzisiejszym na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Architektury - World Architecture Day. Z tej okazji redakcja W-A.pl życzy wszystkim architektom i studentom architekury oraz wszystkim fanom tej wspaniałej dziedziny - wszystkiego najlepszego i jak najlepszych projektów oraz realizacji!

 
autor: W-A.pl
|
01-07-05
|
źródło: własne

        Z okazji Światowego Dnia Architektury w wielu państwach - różne organizacje zrzeszające architektów i ich współpracowników, organizują rozmaite imprezy. Są to głównie okazje do prezentacji projektów aktualnych i historycznych oraz do dyskusji na temat architektury, jej przeszłości i przede wszystkim przyszłości.

Przykładem może być Instytut Architektury w Holandii (Netherlands Architecture Insitute), który organizuje kilka imprez w tym pokazy historycznych filmów związanych z nowoczesną architekturą Rotterdamu.

Fabryka Van Nelle jako jeden z elementów
prezentacji w NAI (Netherlands Architecture Insitute)

Światowy Dzień Architektury to inicjatywa UIA (International Union of Architects) i choć w 1996 roku został przeniesiony z lipca na pierwszy poniedziałek października - wciąż obchodzony jest także 1 lipca. Innymi ważnymi ogólnoświatowymi świętami architektury są także:
Narodowy Tydzień Architektury (obchodzony w różnych terminach) oraz World Habitat Day (Światowy dzień, sponsorowany przez United Nations, mający na celu zwrócenie uwagi na problemy 'Habitat Agenda', agencji, której działania zmierzają do zagwarantowania mieszkania dla każdego człowieka na świecie).