Strona główna Portalu >>> newsy >>> WYSTAWA i SEMINARIUM
Nasze miasto w naszych rękach

W poszukiwaniu Puław naszych marzeń 2006. FTA.pl zaprasza na wystawę i seminarium poświęcone wyobrażeniom o niedalekiej przyszłości miasta Puławy, w kontekście realnych uwarunkowań.
Data: 21 Stycznia 2006 r. Czas trwania: 9:30 - 15:30 Miejsce: Puławski Ośrodek Kultury "Dom chemika" ul. Wojska Polskiego 4, Puławy, hol dolny i patio

 
autor:
organizatorzy
|
17-12-05
|
źródło: fta.pl

Celem wystawy jest zwrócenie uwagi społeczności Puław na zagadnienia związane z przestrzenią publiczną miasta. Wystawa ma promować nowy sposób myślenia o mieście jako środowisku naszego codziennego życia. O przestrzeni miejskiej, która jest przedłużeniem prywatnych domów, mieszkań i posesji. O zrozumieniu, że miasto jest dobrem wspólnym i każdy mieszkaniec powinien mieć prawo do wygodnego,zdrowego i bezpiecznego funkcjonowania w nim, bez względu na wiek, czy status społeczny. Wystawa ma uświadamiać rangę podejmowanych decyzji z zakresu planowania przestrzennego oraz nowych inwestycji i ich długofalowych skutkach mających wpływ na kolejne pokolenia. O bezpośrednim oddziaływaniu przestrzeni życiowej człowieka na jego samopoczucie i relacje społeczne. Ale również o mieście jako zjawisku, którego budulcem jest zabudowa i infrastruktura, a spoiwem ludzie i ich decyzje. Wystawa ma charakter informacyjny i edukacyjny.

Współorganizator i pomysłodawca: Grzegorz R. Wojciechowski

Współorganizatorami imprezy są Urząd Miasta Puławy i Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika.

Główny sponsor: Urząd Miasta Puławy

*******************

Patronat medialny:

Puławska Telewizja Kablowa

Miesięcznik Architektura

Fundacja Twórców Architektury

Portal architekci.pl

Portal "ronet"

*******************

Portal W-A.pl nie jest patronem medialnym tego wydarzenia

*******************

Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.

Program impezy w formacie pdf