Strona główna Portalu >>> newsy >>> KONKURS
Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Warszawa, choć jest jedną ze stolic europejskich, nie posiada dotąd własnego muzeum sztuki nowoczesnej. Od chwili wybudowania w roku 1938 gmachu warszawskiego Muzeum Narodowego, nie powstał w Polsce ani jeden budynek muzealny poświęcony sztuce.

 
autor:
DV

|
17-12-05
|
źródło: Biuro Naczelnego Architekta Miasta

Przez lata zaniedbań w tej dziedzinie zerwane zostały więzi między artystą i społeczeństwem, a po roku 1989 wolność, zdefiniowana przede wszystkim w kategoriach wolnego rynku, wyrażała się głównie w postawach konsumenckich, czemu towarzyszyło nadwątlenie więzi społecznych, oraz zjawiska rezygnacji wykluczenia z uczestnictwa w kulturze. Jednocześnie rozproszeniu ulegają dobra polskiej sztuki.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na działce przeznaczonej do tych celów uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 11 lipca 2005 r. oraz projektu zagospodarowania tej działki, a także opracowanie założeń zagospodarowania placu miejskiego i parku przylegających do działki Muzeum, w zakresie koniecznym dla przedstawienia idei ogólnej projektu.

Regulamin konkursu oraz załączniki