Strona główna Portalu >>> newsy >>> NAGRODA
Honorowa Nagroda SARP 2005 dla arch. Jerzego Skrzypczaka

Dnia 10 grudnia 2005 r. w siedzibie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie odbyła się Uroczystość wręczenia najbardziej prestiżowej z nagród architektonicznych - Honorowej Nagrody SARP 2005.

 
autor:
SARP

|
17-12-05
|
źródło: sarp.org.pl

fot. sarp.org.pl

Honorowa Nagroda SARP jest przyznawana od 1966 roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie architektury.

Kapituła Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich w roku 2005 tym najwyższym środowiskowym odznaczeniem obdarzyła arch. Jerzego Skrzypczaka.

Laur przyznano w uznaniu dla wybitnych osiągnięć Jerzego Skrzypczaka w twórczości architektonicznej i urbanistyce, w tym w szczególności za realizację ważnych dla panoramy Warszawy budynków wysokich.

Jury zwróciło uwagę na prekursorską rolę Kolegi w wyznaczaniu zasad współczesnej praktyki architektonicznej, konsekwentnie i z determinacją stosowanych we własnej działalności tak przed - jak i po - roku 1989.

Na szczególne podkreślenie zasługuje ponadto w opinii Jury, nienaganna postawa etyczna Jerzego Skrzypczaka oraz koleżeńskość i życzliwość dla kolejnej generacji architektów młodszego od niego pokolenia. Wychowuje ich zarówno w prowadzonych przez niego zespołach projektowych, w działalności zawodowej, jak też jako nauczyciel akademicki związany z warszawskim Wydziałem Architektury, gdzie wypromował wielu dyplomantów.

Nagroda Honorowa SARP ma wieloletnią tradycję. Grono wyróżnionych powiększa się o postać wybitną, zarówno, jeśli chodzi o twórczość i jej wymierny efekt jak i o standardy postępowania i osobowość, co nabiera szczególnej wartości w czasach powszechnej ich erozji.

Wystawa twórczości Laureata czynna będzie w Pawilonie Wystawowym SARP przy ul. Foksal 2, w dniach 10-16 grudnia 2005 r. w godz.10.00-18.00.