Strona główna Portalu >>> newsy >>> WYPRAWY
KUBA "zanim będzie za późno..."

        Fundacja Twórców Architektury zaprasza do udziału w Wyprawie Architektonicznej FTA na Kubę - organizowanej w ramach projektu "Architektura Bezdroży" autorstwa arch. Wojtka Przyweckiego.

 
autor: KK / FTA
|
03-06-05
|
źródło: fta.pl

www.fta.pl

Termin wyprawy - październik 2005
proponowana liczba uczestników - 14-16 osób
czas wyprawy - 9 dni
koszt udzialu jednej osoby ok. 6600 pln [2000 usd]

ATRAKCJE DLA ARCHITEKTOW:
Wyprawa architektoniczna do jednego z ostatnich miejsc gdzie socjalizm wciąż jest żywy. Wyjazd ten może być jedną z ostatnich szans obejrzenia i poznania Hawany i Kuby zanim zostanie ‘zalana’ przez kulturę i kapitał Zachodu.
W programie przewidziano miedzy innymi:

1. Zwiedzanie starej kolonialnej Hawany
2. Zwiedzanie modernistycznej części Hawany
3. Zwiedzanie starego kolonialnego Trynidadu.
4. Spotkanie z architektami kubańskimi
5. Wizyta na Uniwersytecie Hawańskim
6. Zwiedzanie kolonialnej Santa Clara


SPOSOB FINANSOWANIA

Ponieważ wyprawa na Kubę nie ma generalnego sponsora, który pokrywa koszt udziału wszystkich uczestników, stworzyliśmy plan-propozycję, dzięki której uczestnicy wyprawy mogą w sposób znaczący obniżyć swój wkład finansowy.

Finansowaniem rządzą proste reguły:
1. FTA szuka sponsorów głównych, którzy wpłacając określoną kwotę równomiernie zasilają konta ( czyli obniżają kwotę wpłaty) wszystkich uczestników.
2. Każdy uczestnik może i powinien poszukać firmy – sponsora indywidualnego, dzięki, którego wpłacie obniży swój wkład własny lub /i przekaże tez część wpłaty od sponsora na pokrycie części kosztów pozostałych uczestników.
Wszystkie materiały informacyjne, promocyjne wyprawy każdy uczestnik może otrzymać z biura FTA.

W przypadku szczegółowych pytań o sposób finansowania wyprawy prosimy o kontakt tel. 0696 448 998 lub mailowy: fundacja@fta.pl

HARMONOGRAM PRZYGOTOWAŃ

Do 30 czerwca należy podjąć decyzje wstępną, zgłosić do biura FTA, oraz wpłacić 20 % ceny biletu lotniczego. [ok. 560 pln]

Do 30 lipca decyzja ostateczna, podsumowanie pozyskanych środków, wplata pozostałej kwoty pokrywającej koszty uczestnictwa w wyprawie.

Osoby które zrezygnują z wyjazdu dostana zwrot zaliczki pomniejszony o koszty manipulacyjne linii lotniczych [około 100pln]


SZCZEPIENIA

Zalecane szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B, błonnicy, tężcowi, durowi brzusznemu i wściekliźnie.
Więcej na stronie www.szczepienia.pl oraz www.embajadapolonia.cu/kuba.htmpliki do pobrania: Kuba - architektura bezdroży wstępny program.pdf