Strona główna Portalu >>> newsy >>> SOFTWARE
DWG TrueView

Nowe, bezpłatne narzędzia Autodesk do oglądania i konwersji plików DWG rozszerzają możliwości komunikacji i współpracy w zespołach projektowych

 
autor:
Dorota Sapija
|
18-11-05
|
źródło: Autodesk

W odpowiedzi na potrzeby klientów, Autodesk, Inc. (Nasdaq: ADSK) wprowadza nowe, bezpłatne narzędzia: DWG TrueView - do przeglądania plików DWG; DWG TrueConvert - do konwersji pomiędzy starszymi i nowszymi wersjami plików. DWG TrueView i DWG TrueConvert są dostępne bezpłatnie za pośrednictwem firmowej strony www.

"Nasi klienci chcą mieć pewność, że dane, które udostępniają, mogą być wykorzystywane przez ich klientów i partnerów" - powiedział John Sanders, wiceprezes Autodesk, Dział Rozwiązań do Projektowania Ogólnego

Badania przeprowadzone wśród klientów Autodesk wskazują, że do 85% użytkowników oprogramowania AutoCAD systematycznie wykorzystuje format DWG do wymiany danych z innymi osobami zaangażowanymi w proces projektowy. DWG TrueView i DWG TrueConvert pomogą klientom w lepszej komunikacji i współdzieleniu danych CAD, z większą liczbą opcji do współdzielenia wersji i formatu pliku optymalnego dla danej sytuacji. Oprogramowanie DWG TrueView pozwala użytkownikom na oglądanie, plotowanie, drukowanie i publikowanie plików DWG. DWG TrueConvert uaktualnia Autodesk Batch Drawing Convert i dostarcza narzędzia do konwersji plików z jednej do drugiej wersji.

Innowacje w oparciu o wierność wyświetlania

W trakcie fazy rozwoju produktu inżynierowie często współdzielą pliki DWG z zespołem projektowym. DWG TrueView wyposażony jest w te same narzędzia wyświetlania co AutoCAD 2006, zapewniając pożądaną wierność obrazu zarówno na monitorze, jak i na wydruku.
Użytkownicy mogą również publikować pliki DWG w formacie DWF - kompaktowej wersji zapewniającej tą samą dokładność i szczegółowość. Pliki DWF mogą być łatwo przesyłane pocztą elektroniczną, tak aby członkowie zespołu pracujący w dziale produkcji, marketingu czy też zakupów mogli łatwo przejrzeć, wydrukować i skomentować nawet skomplikowane projekty i modele bez modyfikacji oryginalnego pliku projektowego i bez potrzeby znajomości oprogramowania AutoCAD.

Elastyczna współpraca

DWG TrueConvert daje kompatybilność plików DWG - może skonwertować pliki z najnowszego formatu (2004) do R14 czy też 2000, oraz w drugą stronę - z AutoCAD wersja 2 do najnowszej edycji. DWG TrueConvert nie wymaga posiadania najnowszej wersji AutoCAD, stąd też członkowie zespołów projektowych mogą w pełni współpracować, nawet jeżeli nie mają zaktualizowanego oprogramowania.
DWG TrueView i DWG TrueConvert są przykładami działań firmy Autodesk w zakresie standardów branżowych i technologicznych, które umożliwiają klientom lepsze wykorzystanie danych projektowych. Innym przykładem jest współpraca Autodesk przy inicjatywie branżowej - Open Spatial Enterprise - powołanej dla rozwoju otwartej platformy technologicznej do zarządzania danymi przestrzennymi. Ostatnio Autodesk wprowadził również zestaw narzędzi deweloperskich Autodesk RealDWG, pomagający firmom tworzyć rozwiązania, które odczytują i zapisują pliki w najczęściej używanych formatach, takich jak DWG, czy DXF.

Dostępność

DWG TrueView jest dostępny na stronie www.autodesk.com/dwgtrueview. DWG TrueConvert będzie dostępny w listopadzie na stronie www.autodesk.com/dwgtrueconvert