Strona główna Portalu >>> newsy >>> KONKURS
Konkurs "Budowa Roku 2004" rozstrzygnięty

        30 maja br. w siedzibie NOT w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia XV - jubileuszowej - edycji Konkursu "Budowa Roku", którego organizatorami są Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Laureatom nagrody wręczał podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Witold Górski oraz Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Marek Naglewski.

 
autor: MI
|
03-06-05
|
źródło: MI

Celem Konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, których budowa wiąże się z osiągnięciem wyróżniających wyników realizacyjnych. Przedmiotem konkursu są nowe lub odbudowane, rozbudowane, nadbudowane bądź przebudowane obiekty budowlane, albo proces inwestycyjny ze wszystkich rodzajów budownictwa, których realizacja została zakończona nie później niż do końca I kwartału 2005 roku.

"Wyróżnione budowle są wizytówką polskiego budownictwa, odznaczają się nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi i funkcjonalnymi oraz wysoką jakością wykonania" - powiedział wiceminister Witold Górski.

"Budowa Roku" cieszy się dużym zainteresowaniem środowiska budowlanego oraz mediów, zarówno ogólnopolskich jak i lokalnych. Do Konkursu przystępują największe firmy budowlane działające na terenie Polski.

Do konkursu zgłoszono 55 budów, z których do ostatniego III etapu zakwalifikowano 54 obiekty, co świadczy o wysokim poziomie budowlanych realizacji. Nagrody przyznano w 8 kategoriach: budynki mieszkalne, budynki przemysłowe i magazynowe, biurowe, obiekty inżynierii, budynki kultury, nauki, oświaty, sportu i rekreacji oraz obiekty rewaloryzowane.

Dokumenty do pobrania
- Wyniki Konkursu "Budowa Roku 2004" [102.33 KB]