Strona główna Portalu >>> newsy >>> BIENNALE
The 6th European Biennal of Towns and Town Planners

       Na miejsce tegorocznego szóstego Europejskiego Biennale Miast i Urbanistów (6th European Biennial of Towns and Town Planners) pod hasłem City Living. Living City wybrano rejon Öresund na pograniczu Danii i Szwecji, będący unikalnym przykładem transgranicznej i miejskiej współpracy.

 
autor: W-A
|
26-04-05
|
źródło: Murator / FTA

       W ramach wydarzenia mającego charakter konferencji odbędą się wystawy, wykłady, warsztaty, wycieczki, multimedialne prezentacje i happeningi. Miejscem wycieczek i warsztatów staną się interesujące miejsca, gdzie dochodzi obecnie do urbanistycznych przekształceń: Holmen i Örestad w Kopenhadze, Frederiksberg - autonomiczne miasto w środku Kopenhagi, Västra Hamnen - dzielnica Malmö powstająca na dawnych terenach portowych i stoczniowych.
W obrębie głównego tematu biennale W jaki sposób miasta mogą stać się bardziej ożywione i kreatywne? wyróżniono trzy zagadnienia, które będą omawiane podczas poszczególnych dni: Miasto europejskie - wyzwania w globalnym świecie, Życie europejskiego miasta i życie w europejskim mieście, Planowanie przyszłego europejskiego miasta.

Więcej szczegółów na stronie imprezy: http://www.cityliving-livingcity.org/