Strona główna Portalu >>> newsy >>> KONKURS
Archiszopa 2005 - czas, start!

        Gazeta.pl rozpoczyna 5-tą edycją plebiscytu na najbrzydszy budynek Krakowa.

 
autor: K
gazeta.pl - Michał Olszewski
|
24-05-05
|
źródło: gazeta.pl

gazeta.pl 22-05-2005:

        Archi-szopa 2005. Rozpoczynamy piątą edycję plebiscytu na najbrzydszy budynek Krakowa. Na czytelnika, którego głos wylosujemy podczas wręczenia wyróżnień, czeka wycieczka zagraniczna.

        Już po raz piąty zapraszamy krakowian do wzięcia udziału w tym szczególnym głosowaniu. Szczególnym, bo - wymyślony przez garstkę zapaleńców skupionych w stowarzyszeniu Archi-szopa - ma bardzo poważny cel: tworzy nieobecną w życiu Krakowa publiczną dyskusję nad estetyką miejską. Nad tym, czy nowo powstające budynki, domy, hotele, pomniki, parki i skwery wzbogacają miejską przestrzeń, czy przeciwnie - niszczą jej wartość. "Gazeta" towarzyszy Archi-szopie od początku plebiscytu. Wspólnie pokazujemy inwestycje ładne, wykonane z pomysłem i dobrze wpisujące się w otoczenie, oraz te brzydkie, wybudowane bez idei i byle jak.

        Konkurs wpisał się już na trwałe w życie Krakowa, a o jego randze świadczą emocje, jakie budzi nie tylko wśród architektów i inwestorów. W tym roku również ich nie zabraknie. Po raz pierwszy zorganizujemy również publiczną debatę na temat propozycji wysłanych przez czytelników. Wylosujemy też jedną pocztówkę. Jej nadawca pojedzie na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast Europy. Nagrodę ufundował Dom Maklerski Penetrator.