Strona główna Portalu >>> newsy >>> SOFTWARE
'Nowe perspektywy w projektowaniu budowlanym'

        "Nowe perspektywy w projektowaniu budowlanym" to tytuł ogólnoeuropejskich spotkań z firmą Nemetschek odbywających się w największych miastach Polski, na których prezentowano m.in. programy ALLPLAN 2005.1 oraz CINEMA 4D R9. W ubiegłym tygodniu prezentacja miała miejsce w Hotelu Europejskim w Krakowie.

 
autor: Angelika Kociołek
|
16-06-05
|
źródło: Nemetschek

Prezentacja w Hotelu Europejskim w Krakowie - 09.06.2005

Goście obejrzeli pokaz najnowszej wersji programu Allplan 2005, która właśnie pojawiła się na rynku. Zaprezentowano Allplana jako program doskonale zintegrowany z pozostałym oprogramowaniem CAD poprzez dopracowany system wymiany danych (np. 3DS, C4D,DWG, DXF, DGN…). Nowa wersja programu to łatwiejszy w obsłudze interfejs a także szereg nowych możliwości. Inteligentne dopasowanie elementów, automatyczne zestawienia powierzchni, automatyczne wymiarowanie ścian, zestawienia elementów i materiałów wykorzystanych w projekcie to tylko niektóre z zaprezentowanych możliwości. Bezpośredni eksport do plików PDF pozwoli na przesyłanie projektów do każdego inwestora.
Nowe funkcje, np. podciągi i ściany o dowolnych przekrojach są doskonale dostosowane do potrzeb architektów i inżynierów, ale główne zalety Allplana 2005 to przede wszystkim o wiele szybsza praca w 3D. Zapewnia to świetne efekty osiągane nawet przez początkujących użytkowników.

Filharmonia Olsztyńska - I nagroda w konkursie SARP - pracownia Consultor z Poznania.

W drugiej części spotkania odbył się pokaz programu CINEMA 4D, nowoczesnego narzędzia do profesjonalnej wizualizacji i animacji. .

Przedstawiono możliwości programu na przykładzie projektów: architektonicznego oraz wnętrz. Niezwykle przyjazny interfejs sprawia, że już po kilku minutach można podziwiać świetną wizualizację modelu stworzonego m.in. w programach: Allplan, ArchiCAD czy VectorWorks. Współpraca między tymi programami pozwala na łatwe dwukierunkowe przenoszenie modelu 3D z zachowaniem całej struktury projektu, z wszystkimi światłami, kamerami, teksturami, itd. Do tworzenia realistycznych wizualizacji służą m.in. różne rodzaje cieni, symulacje świateł, algorytm Radiosity, głębia ostrości, refleksy soczewek, zaawansowane możliwości materiałów. Efekt końcowy jest niewiarygodny!

Po prezentacji odbyło się losowanie programu Allplan 100 wersji 2005. Każdy student, który uczestniczył w prezentacji otrzymał bezpłatną wersję studencką programu Allplan 2005. Studenci, którzy nie mieli tej możliwości, mogą zakupić program w wersji edukacyjnej za 44 PLN brutto( tel. kom. 0661 360 310).
Wszystkich zainteresowanych wypróbowaniem możliwości programu Allplan 2005 zapraszamy do wypełnienia formularza http://www.allplan.pl/demo.html