Strona główna Portalu >>> newsy >>> MDA2
Architekci świętują

Relacja z otwarcia 2 Małopolskich Dni Architekta

 
Dominika Ropek
|
15-10-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

Równolegle z trwającym w Wenecji Międzynarodowym Biennale Architektury trwają w Krakowie 2 Małopolskie Dni Architekta. Podobnie jak w zeszłym roku gala inauguracyjna miała miejsce w budynku Filharmonii Krakowskiej a prowadził ją prezes Małopolskiej Izby Architektów Borysław Czarakcziew.
Po powitaniu przybyłych gości ogłoszono wyniki konkursu o nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. W tegorocznej edycji nie przyznano miejsca pierwszego. II nagrodę otrzymali Małgorzata i Hubert Mełges a dwa równorzędne wyróżnienia - Adam Bielak oraz Anna i Rafał Rafacz. W trakcie uroczystości prowadzona była kwesta charytatywna na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Nowego Sącza.
Najbardziej oczekiwanym punktem programu był koncert wybitnego muzyka jazzowego Jarka Śmietany. Wystąpił on wraz z zespołem w składzie: Adam Czerwiński - perkusja, Tomasz Kupiec - kontrabas i Piotr Wyleżoł - fortepian. Widzowie usłyszeli utwory z najnowszej płyty artysty "History of Polish Jazz" ale również covery, w tym zaskakujące, brawurowe wykonanie
" I want you" Beatlesów. Imprezę zakończył bankiet z Złotej Sali Filharmonii.

Już w pierwszych dniach tygodnia (po 17 X 2004) obszerna fotorelacja z Małopolskich Dni Architekta (Filharmonia oraz Manggha) oraz X Biennale Architektury Kraków 2004 na stronach Portalu W-A.pl!

cdn...

Wszystkie zdjęcia sa własnością Portalu W-A.pl / www.wydzial-architektury.com
Wykorzystywanie bez zgody zabronione!

tekst Dominika Ropek
foto Kazek K