Strona główna Portalu >>> newsy >>> LA BIENNALE
Strona Internetowa Pawilonu Polskiego - Biennale Architektury w Wenecji - już działa!

Od dziś działa strona Internetowa Pawilonu Polskiego na 9. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji. Wystawa odbędzie się w dniach 12 września - 7 listopada 2004 roku. Tytuł wystawy to: ARCHITEKTURY JAKO METASTRUKTURY LUDZKOŚCI I MORFICZNE STRATEGIE EKSPOZYCJI.

 
by Kazek K
|
17-07-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

PORTAL WWW.W-A.PL OFICJALNYM PATRONEM MEDIALNYM
PAWILONU POLSKIEGO NA BIENNALE W WENECJI

9. Międzynarodowa Wystawa Architektury w Wenecji

Strona Internetowa Pawilonu Polskiego jest dostępna pod adresem:

www.labiennale.art.pl

Znajdują się tam informacje związane z wystawą i Pawilonem Polskim, tekst kuratora Adama Budaka, komisarz Agnieszki Morawińskiej, krórtkie biografie artystów biorących udział w wystawie oraz prezentacje instalacji i projektów. Do wystawy tej zaproszeni zostali: Zbigniew Oksiuta ("Spatium Gelatum"), Dominik Lejman i Jacek Dominiczak ("Spowalniając. Rozwarstwiając fasadę"), nsMoonStudio: Piotr Nawara i Agnieszka Szultk ("Architektura jako dystrybucja jednego zapisu"), Coqui Malachowska-Coqui, Jürgen Mayer H. ("Park i Pawilon Kultury Wyspa Teatralna Gubin").
Zarówno do publikacji, towarzyszących 9. Międzynarodowej Wystawie Architektury, jak i do samego pawilonu zostali zaproszeni, ze swoimi komentarzami w formie interwencji konceptualno-architektonicznych, światowej sławy architekci (urodzeni w Polsce, lecz zamieszkali obecnie w USA i Izraelu): Diller & Scofidio i Zvi Hecker.

Adam Budak

Architektury jako metastruktury ludzkości i morficzne strategie ekspozycji

Opierając się na założeniu, że architektura jest jedną z najważniejszych form współczesnej międzyludzkiej oraz interdyscyplinarnej komunikacji, wystawa skoncentruje się na zaprezentowaniu wielowarstwowej struktury, której podstawą jest konfrontacja sztuk wizualnych i architektury z nauką (biologia), filozofią (etyka) i praktyką życia codziennego (funkcjonalność). Tytułowe Metamorfozy to przede wszystkim refleksja na temat tożsamościowych przemian spowodowanych kulturowymi, społecznymi oraz cywilizacyjnymi przeobrażeniami (w globalnym kontekście). Koncepcja wystawy łączy odwołania do przeszłości i tradycji, a jednocześnie dotyczy przyszłości i jej habitatu. Znajdująca wyraz w szczególnym kontekście przestrzennym myśl architektoniczna konfrontowana jest ze spojrzeniem z zewnątrz, zarówno w konceptualnym, jak i praktycznym ujęciu; artystyczna i architektoniczna wizja (teoria i wyobraźnia) zestawiona jest z dynamiką wyjątkowej architektonicznej realizacji (praktyka i rzeczywistość). Tak interpretowana architektura (czy raczej: architektury) postrzegana jest jako konglomerat metastruktur ludzkiej działalności i morficznych strategii ekspozycji.

Na wystawie w Pawilonie Polskim znajdą się dwie instalacje architektoniczno-artystyczne, dwie prezentacje architektonicznych projektów oraz dwie interwencje o charakterze konceptualno-architektonicznym.

więcej www.labiennale.art.pl

PORTAL WWW.W-A.PL OFICJALNYM PATRONEM MEDIALNYM
PAWILONU POLSKIEGO NA BIENNALE W WENECJI

Źródło własne