Strona główna Portalu >>> newsy >>> KSIĄŻKA
"Idea jedności w architekturze" - ksiażka

Osiemdziesiątą książką dodaną do naszej księgarni Internetowej jest "Idea jedności w architekturze" autorstwa Aliny Drapella-Hermansdorfer.

 
Kazek K
|
20-10-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

"Idea jedności w architekturze" - ksiażka

Alina Drapella-Hermansdorfer
Idea jedności w architekturze

http://www.sklep.w-a.pl/books_details.php?id=81

Przekonanie, że świat jest jednością uporządkowaną - a więc poznawalną - od zarania wieków, towarzyszy tym, którzy pragną budować własną rzeczywistość w zgodzie z naturą.
Jak wpływ wywarły te poglądy na rozwój architektury?

Czy zaznaczyły się w nurtach i zjawiskach marginalnych, czy może zostały w sposób głębszy niż jesteśmy skłonni przypuszczać w wielkich tradycjach kulturowych?
Te i inne pytania stawia autorka ze świadomością, że ani nie znajdzie na nie bezdyskusyjnej odpowiedzi, ani też nie wyczerpie tematu. Nie wierząc w istnienie teorii ostatecznej uznaje jednak sens nieustających poszukiwań.
I do nich zachęca

Książka wydana przez Wydawnictwo Politechniki Wrocławskiej.

Oto co o autorce czytamy w Portalu Gazeta.pl

"Architekt, współprojektant Szczytnickiego Zespołu Przyrodniczo - Krajobrazowego i parku krajobrazowego w Książu. Pomysłodawca projektu Wielka Wyspa-Wielki Ogród.

Architekt z Zakładu Kształtowania Środowiska na Politechnice Wrocławskiej.

Pomysłodawca projektu Wielka Wyspa-Wielki Ogród. Chce, by zielone Biskupina, Zalesia i Sępolna, na których zorganizowane zostaną olbrzymie wystawy ogrodnicze, turyści mogli zwiedzać specjalnymi autobusami w towarzystwie przewodnika.

Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. - Tato jest architektem, mama historykiem sztuki, więc wybór studiów, to trochę tradycja rodzinna - mówi. Jest kierownikiem Podyplomowego Studium Architektury Krajobrazu tej uczelni. Kształtowania krajobrazu uczy tez studentów Akademii Rolniczej. Jest jednym z projektantów Szczytnickiego Zespołu Przyrodniczo - Krajobrazowego i parku krajobrazowego w Książu. Ma urządzony według własnego pomysłu, w połowie dziki ogród. - Nie lubię wymuskanych ogrodów, tylko takie, w których ingerencja człowieka jest dosyć ograniczona - tłumaczy. - W takim ogrodzie i jeże i ptaki i ludzie mają swoje ulubione zakamarki - dodaje. Kiedyś na pracę w ogrodzie poświęcała bardzo dużo czasu. - Teraz zajmuje się nim głównie mąż (Mariusz Hermansdorfer, dyrektor wrocławskiego Muzeum Narodowego-red.)- mówi.

Interesuje się też parapsychologią i feng-shui.

Autorka książki "Idea jedności w architekturze". Opowiada o tym, jak kształtuje się przestrzeń w kulturze Zachodu i Wschodu."

gazeta.pl autor redPor 13-04-2001