Strona główna Portalu >>> newsy >>> KSIĘGARNIA
Pomoce projektowe "100 Houses for 100 Architects" oraz "50 of the World's best Appartements"
W-A.pl
|
31-12-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

http://www.sklep.w-a.pl/books_details.php?id=118

100 Houses for 100 Architects

Peter Gössel, Gennaro Postiglione

Wersja językowa angielska.

Domy - autobiografie
Największym wyzwaniem jest zaprojektowanie domu poprzez negocjaję i tworzenie równowagi pomiędzy estetyką projektu i indywidualnymi żądaniami mieszkańców. Co ważne - tworzona struktura powinna oddawać styl i wizję architekta, a jednocześnie dla klienta być tym wymarzonym domem. I to właśnie dlatego tak interesującym pomysłem jest analiza domów - ich projektów i realizacji - które architekci stworzyli dla siebie i swoich rodzin. Jeżeli więc domy oddają charakter mieszkańców (klientów architekta) to domy stworzone przez architektów dla ich samych - są niczym innym jak ich autobiografiami. Miejsce, kontekst, styl, oświetlenie, detale, meble - każda część dodaje kolorytu to tej opowieści. Każdy z 100 projektów, prezentowanych od A-Z (wg nazwisk twórców) mówi więcej o jego twórcy niż jakikolwiek inny projekt tegoż architekta!

http://www.sklep.w-a.pl/books_details.php?id=120

50 of the World's best Appartements

Images Publishing

Wersja językowa angielska.

Czy apartament jest drogą do przyszłości?
Nawiązując do zdania wielu osób jest on miejscemy tylko do... mieszkanie, życia. Dla większości mieszkańców (apartamentów) atrubuty apartamentów - piękne widoki, funkcjonalny układ pomieszczeń, niski koszt utrzymania, wygoda, położenie w mieście - przeważają na ich korzyść, odrzucając możliwość mieszkania w tradycyjnym domu na peryferiach miasta.

Ta książka prezentuje poprzez teksty, wzorcowe fotografie oraz plany i rzuty pięter - 50 najlepszych apartamentów z całego świata! Prezentacja ta koncentruje się na bardzo interesujących układach wnętrzarskich i jest streszczeniem myriadowych możliwości stworzenia projektu wnętrz, który prawie zawsze ropoczyna się na betonowej skorupie stanu surowego, by dzięki zdolnościom najlepszych projektantów i designerów wnętrz przekształcić się w luksusowe penthouse'y, ciekawe poddasza, apartamenty, wymuskane piękne kawalerki czy też wystawne mieszkania rodzinne.

Inspirująca książka - źródło dla projektantów i ludzi zakochanych w pięknych wnętrzach apartamentów!

źródło własne
tekst i tłumaczenie W-A.pl