Strona główna Portalu >>> newsy >>> WYSTAWA
Wystawa Tall Buildings, Nowy Jork

Ta wystawa przybliża nowe horyzonty w architekturze i inżynierii, skupiona jest na drapaczach chmur i ich miejscu w XXI wieku.

 
Bart
|
24-09-2004
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

Zaprezentowano 25 budynków, wiele z nich nie ma konstrukcji są tylko propozycją dla Nowego Jorku, Pekinu, Paryża, Londynu, Hong Kongu i miasta Meksyk. Każdy projekt reprezentowany jest na wystawie za pomocą modelu, rysunku lub fotografii. Od wysokiego na 57 metrów "Edifico Manantiales" w Santiago, Chile, do wysokiego na 610 m "7 South Dearborn" w Chicago, wystawa testuje technologie, urbanistykę i programowe innowacje w wysokościowcach projektowanych w ostatniej dekadzie.
Osobno zaprezentowano projekty Word Trade Center w Nowym Jorku modele i rysunki należące do kolekcji MoMa.

Od wystawy w 1933 r. Wczesny Modernizm w Architekturze, Chicago, 1870-1910, zorganizowanej przez Henry-Russell Hitchcock i Philip Johnsona, MoMA sławiącej oszałamiającą inżynierię wieżowców i ich rolę w ewolucji nowoczesnej wrażliwości.
Obecna wystawa jest zorganizowana przez Terence Riley, Philip Johnson kuratora Architecture and Design, Museum of Modern Art; i Guy Nordenson i Associate Professor of Architecture and Structures, Princeton University.

Więcej na temat wystawy:

MoMA QNS

źródło MOIA