Strona główna Portalu >>> newsy >>> IMPREZA
Diller Scofidio + Renfro patronami specjalnymi rocznicy powstania W-A.pl!

Na tę chwilę długo czekaliśmy: Otrzymaliśmy potwierdzenie z Nowego Jorku, iż DILLER SCOFIDIO + RENFRO będą patronami specjalnymi imprezy "2 lata Portalu W-A.pl", która odbędzie się w dniu 25.11.2004 w klubie "MINISTERSTWO", ul. Szpitalna 1 w Krakowie.

W tym samym dniu o godzinie 18.00 wykład Marco de Michelis
z cyklu Co to jest Architektura? Zapraszamy!

 
W-A.pl
|
04-11-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

Diller Scofidio + Renfro


Elizabeth Diller studiowała w Cooper Union School of Art, gdzie w 1979 uzyskała dyplom z architektury. Wykładała w Cooper Union School of Art, a od 1990 na Uniwersytecie w Princeton.
Ricardo Scofidio także studiował w Cooper Union School of Art. W 1960 roku uzyskał dyplom z architektury na Uniwersytecie Columbia. Od 1965 wykłada w Cooper Union School of Art.
Firma Diller & Scofidio powstała w 1979. Otrzymała wiele stypendiów i nagród, między innymi: MacArthur Fellows Program, MacDermott Award za osiągnięcia artystyczne od MIT czy Tiffany Award. Elizabeth Diller i Ricardo Scofidio stworzyli alternatywną formę praktyki architektonicznej, która łączy sztukę projektowania, performans i nowe media elektroniczne z teorią i praktyką architektury. Ich najnowsze projekty to: Centrum Kultury przy Akademii Muzycznej w Brooklynie, we współpracy z Remem Koolhasem, Facsimile - stała instalacja dla Centrum Rozwoju Moscone w San Francisco, Travelogue's - stała instalacja na lotnisku im. Kennedy'ego.

FACSIMILE
Permanent installation Moscone Convention Center, San Francisco, 2004
San Francisco Arts Commission

Opis projektu (w języku angielskim) na stronie Pawilonu Polskiego:
www.labiennale.art.pl/2004/8/

Wkrótce większa prezentacja biura Diller Scofidio + Renfro.
Podczas imprezy prezentacje biura poprzez projektory.

 

Źródło własne
oraz Diller Scofidio + Renfro
Portal www.w-a.pl Patronem Internetowym Pawilonu Polskiego