Strona główna Portalu >>> newsy >>> Autodesk
Autodesk na Biennale w Wenecji

Kazek K
|
17-09-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

Warszawa, 16 września 2004 - Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK), wiodący światowy producent oprogramowania do projektowania i przetwarzania danych cyfrowych, jest sponsorem Pawilonu Amerykańskiego na 9. Międzynarodowej Wystawie Architektury. Ekspozycja, zorganizowana w ramach Biennale w Wenecji, potrwa od 12 września do 7 listopada br. Temat tegorocznej wystawy - "Metamorph" - przywołuje okres ewolucji w architekturze: transformację od czasów powojennych do współczesności, z odwołaniem się do potencjału związanego z najnowocześniejszą technologią.

Autodesk, dostarczając - od 1982 roku - oprogramowanie do projektowania, przekazuje architektom innowacyjną technologię, wspomagającą ich w tworzeniu koncepcji, zarządzaniu danymi projektowymi i współpracy w zespole. Z rozwiązań Autodesk - przy opracowywaniu koncepcji, prezentowanych w Pawilonie Amerykańskim - korzystały obecne na wystawie pracownie: Kolatan/MacDonald Reiser+Umemoto, Lewis.Tsurumaki.Lewis (z Nowego Jorku), Studio/Gang/Architects (z Chicago), Predock_Frane, George Yu Architects (z Los Angeles).

Wystawa w Pawilonie Amerykańskim, zatytułowana "Transcending Type" i objęta patronatem magazynu "Architectural Record", ukazuje dążenie sześciu amerykańskich pracowni architektonicznych do uzyskania mistrzostwa w projektowaniu. Poprzez rysunki, media cyfrowe oraz trójwymiarowe instalacje pracownie te prezentują nowatorskie wizje "ikon współczesności" - m.in. centrów handlowych, budynków mieszkalnych, obiektów sportowych, miejsc kultu religijnego, rozjazdów autostrad, garaży.

"Weneckie Biennale przyciąga członków światowej awangardy architektonicznej i wyraża kierunki nowoczesnego myślenia w projektowaniu" - mówi Phil Bernstein, FAIA, wiceprezes Building Solutions Division w Autodesk - "Fundamentalne zmiany - zarówno w dziedzinie projektowania, jak i samej profesji architektów - przynosi technologia: oprogramowanie Autodesk umożliwia twórcom wizualizację ich koncepcji i pomaga je realizować."

William Mac Donald oraz Sulan Kolatan z uczestniczącej w wystawie pracowni Kolatan/Mac Donald powiedzieli:

"Podczas Biennale prezentujemy projekt "Resi-Rise" ukazujący w jaki sposób przenikające się przestrzenie mieszkalne oraz zawodowe mogą dynamicznie dostosowywać się do potrzeb lokatorów - w ten sposób budowla ewoluuje. Użycie najnowszych rozwiązań Autodesk do wizualizacji i opracowania nowych konceptów pozwala nam stale podnosić jakość naszej pracy - dzięki tym narzędziom możemy m.in. łatwo i szybko nanieść do projektu zmiany, zgłaszane przez klientów."

Projekty, prezentowane podczas Biennale przez sześć amerykańskich pracowni, stworzono przy wykorzystaniu rozwiązań Autodesk®, w tym AutoCAD®, Autodesk® Architectural Desktop, Autodesk®VIZ. Zastosowano ponadto Autodesk® Revit® - najnowsze dopełnienie rodziny rozwiązań Autodesk dla branży budowlanej; poprzez zastosowanie technologii modelowania parametrycznego oprogramowanie to wyznacza zupełnie nowy sposób pracy w sektorze projektowania dla budownictwa. Autodesk Revit oferuje projektantom możliwość automatycznych zmian oraz aktualizację wszystkich elementów projektu budowlanego - powstałe w ten sposób plany i dokumenty zawsze są precyzyjne i zaktualizowane.

Od redakcji: Szkoda tylko, że nie Pawilonu Polskiego. Przypominamy, że Portal W-A.pl jest wyłącznym Patronem Internetowym Polskiej wystawy na Biennale w Wenecji. Strona Internetowa Pawilonu Polskiego www.biennale.art.pl

źródło Autodesk

 

Komentarze (0)

Aktualnie brak możliwości umieszczania komentarzy - serwis w przebudowie!