Strona główna Portalu >>> newsy >>> Autocad
Autodesk DWF wysoko ustawia poprzeczkę dla łatwego i bezpiecznego współdzielenia bogatych w dane projektów 3D

Autodesk wyznacza standard współdzielenia kompleksowych informacji projektowych, oferując wysoką jakość i dokładność trójwymiarowych modeli, rysunków i map

 
Kazek K
|
10-07-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

Warszawa, 9 lipca 2004- Autodesk Inc. (Nasdaq: ADSK), światowy lider w dziedzinie oprogramowania do projektowania i przetwarzania danych cyfrowych, poinformował o uaktualnieniu formatu DWF (Design Web Format) - swojego branżowego standardu służącego do współdzielenia kompleksowych projektów oraz informacji inżynierskich i map. Najnowsza wersja DWF oferuje współdzielenie modeli trójwymiarowych. Wcześniej możliwe było udostępnianie szczegółowych danych dwuwymiarowych i obiektowych.

Nowa funkcjonalność będzie dostępna w kolejnej edycji bezpłatnej przeglądarki Autodesk DWF Viewer 5, która powinna być dostępna w połowie lipca 2004, wraz z najnowszą wersją oprogramowania do projektowania dla branży mechanicznej - Autodesk Inventor 9. Z programu Autodesk DWF Viewer, który stał się standardem w udostępnianiu informacji typu CAD, korzysta już ponad trzy miliony użytkowników na świecie. Autodesk DWF Viewer umożliwia producentom, architektom i inżynierom ograniczanie kosztów poprzez poprawę wydajności procesów tworzenia, zarządzania i dzielenia danych projektowych. DWF Viewer dostarcza większej precyzji i jakości obrazu, niż konkurencyjne rozwiązania wspierające podgląd danych i modeli 3D.

Wraz ze wzrostem znaczenia współpracy w procesie projektowania, projektanci i inżynierowie stanęli przed wyzwaniem współdzielenia bogatych danych projektowych i treści ze współpracownikami, korzystającymi z innych narzędzi. Autodesk DWF Viewer pozwala elektronicznie nawigować, oglądać i drukować zarówno dwuwymiarowe, jak i trójwymiarowe dane projektowe. DWF Viewer jest kompatybilny ze wszystkimi narzędziami Autodesk do projektowania, włączając w to AutoCAD, Inventor Series i Revit. Pliki z programów innych producentów mogą być zapisywane w formacie DWF za pomocą Autodesk DWF Writer. Po wzbogaceniu możliwości programu o podgląd 3D, DWF Viewer 5 w pełni oddaje dokładność modeli utworzonych w programie Autodesk Inventor, zarówno podczas przeglądania, jak i wydruku. Zajmuje też znacznie mniej miejsca na dysku - jego objętość to często 1/25 wielkości oryginalnego pliku, zapisanego w programie Inventor. Pliki DWF, dzięki niewielkiej objętości można przesyłać szybciej niż inne formaty, w tym PDF, co umożliwia projektantom łatwe, szybkie i bezpieczne udostępnianie swojej prac innym.

"Zawodowi projektanci potrzebują efektywniejszego i bardziej bezpiecznego sposobu cyfrowego współdzielenia danych, jako przeciwwagi do tradycyjnego, wykorzystującego papier procesu" - powiedział Amar Hanspal, dyrektor w Autodesk Collaboration Services. "Autodesk DWF Viewer 5 to jedyne rozwiązanie umożliwiające klientom przeglądanie danych inżynierskich i projektowych z całą precyzją i jakością programu, w którym je utworzono."

Autodesk DWF Viewer jest dostępny zarówno jako samodzielna aplikacja, jak też kontrolka ActiveX, zaszyta w Microsoft Internet Explorer, udostępniająca prosty, nawet dla początkujących, interfejs. Pozwala on przeglądać i drukować dane projektowe. Kontrolka ActiveX Autodesk DWF Viewer umożliwia dołączanie plików DWF do innych aplikacji pakietu Microsoft Office, takich jak Word, Excel lub PowerPoint. Autodesk DWF Viewer wymaga komputera wyposażonego w procesor klasy Intel Pentium 200MHz lub szybszego, 32 MB pamięci RAM oraz systemu operacyjnego Microsoft Windows XP (Home i Professional), Windows 2000, Windows 98 lub Windows NT.

źródło Autodesk

 

Komentarze (0)

Aktualnie brak możliwości umieszczania komentarzy - serwis w przebudowie!