Strona główna Portalu >>> newsy >>> SOFTWARE
ArchiCAD 9

Graphisoft zapowiedział wprowadzenie dziewiątej wersji ArchiCAD-a.
W nowej edycji programu pojawi się oczywiście szereg zmian i usprawnień, wśród których znajdą się poprawki dotyczące efektywności i łatwości wykorzystania środowiska oraz masa zupełnie nowych funkcji.

 
KK
cad.pl
|
07-09-04
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 Wydanie Archicada 9.0 jest połączone z dużą akcją reklamową - baner ze strony graphisoft.compromocja Archicad 9 - 'printscreen'

Na poprawę łatwości używania ArchiCAD-a wpłynąć ma przede wszystkim opracowanie nowego interfejsu użytkownika, w którym główną rolę grać mają możliwości spersonalizowania ustawień oraz wydajniejszej organizacji przestrzeni roboczej programu.

Na wydajność wpływ mają mieć takie zmiany jak wprowadzenie nowych narzędzi edycyjnych, rozszerzenie wsparcia dla formatu PDF oraz możliwość bezpośredniego używania plików i bibliotek w formacie DWG (w tym również w jego najnowszym wydaniu - DWG 2005), możliwości importu i eksportu plików DWG i DXF, narzędzia do zarządzania licencjami w większych środowiskach projektowych oraz narzędzia ułatwiające pracę zdalną za pośrednictwem Internetu.

Nowe możliwości ArchiCAD-a to między innymi narzędzia mające usprawnić tworzenie prezentacji i dokumentacji architektonicznej. Na pierwszy plan wysuwają się tu rozszerzone możliwości formatowania i importowania tekstu oraz poprawiony mechanizm renderowania wykorzystujący stającą się standardem branżowym technologię LightWorks. Nie bez znaczenia jest też poprawienie wydajności działania samego programu.

ArchiCAD dostępny będzie w wersjach dla platform Macintosh i Windows. Edycje międzynarodowa, niemiecka i amerykańska dostępne będą w sprzedaży już w połowie bieżącego miesiąca, a wydania lokalne pod koniec roku.


.: www.graphisoft.com/products/archicad/ac9/ :.

.: www.cad.pl :.

tekst cad.pl
ilustracje graphisoft.com